REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

W Bytomiu powstaje osiedle hybrydowe

  • 17 lutego 2020 08:59
  • Autor: AMC
Reklama

Będzie wykonane z energooszczędnych i ekologicznych materiałów, wykorzystujące energię elektryczną z fotowoltaiki, a ogrzewanie oraz ciepła woda będą pochodzić z własnej produkcji. To tylko niektóre zalety osiedla hybrydowego, które powstaje w Bytomiu-Łagiewnikach przy ul. Adamka.

- Budowa osiedli hybrydowych to nowoczesna inwestycja na miarę XXI w. Wykorzystując ekologiczne i energooszczędne materiały budujemy osiedle, które ma zapewnić nie tylko komfort mieszkających w nich lokatorów, ale przede wszystkim zredukować maksymalnie rachunki za jego eksploatację – mówi Rafał Szczerba z firmy Infopolgaz z Bytomia.

Inwestycję, która od listopada 2019 r. prowadzona jest przy ul. Adamka w Bytomiu-Łagiewnikach realizuje przedsiębiorstwo INFOPOLGAZ – Instalacje Gazów Technicznych, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych. Osiedle hybrydowe będzie składać się z czterech budynków czterokondygnacyjnych, w których łącznie powstanie 28 mieszkań. Na każdej z kondygnacji zaplanowano po dwa mieszkania o średniej powierzchni 64 m kw., w których będzie pokój dzienny z aneksem kuchennym, dwa pokoje sypialnej oraz przedpokój i łazienka.

- Decydując się na budowę osiedla hybrydowego w Bytomiu braliśmy pod uwagę nie tylko dobrą lokalizacje terenu, ale również bardzo dobry kontakt z władzami miasta, które życzliwie podeszły do rozmów z nami i zapewniły nam wsparcie – mówi Rafał Szczerba. - Warto również podkreślić dobre skomunikowanie ulicy Adamka z ul. Łagiewnicką w kierunku Zabrza i Gliwic (DTŚ) oraz ul. Chorzowską, a więc z centrum miasta oraz Chorzowem i Katowicami – podkreśla Rafał Szczerba.

- To bardzo ważne, że inwestorzy dostrzegają potencjał, jakie ma nasze miasto. Dobra komunikacji z największymi miastami Metropolii, rozwinięta sieć szkół i placówek kulturalnych, a ponadto wiele miejsc, gdzie można odpocząć na łonie natury, z pewnością są atutem Bytomia, jako miasta gdzie warto zamieszkać – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

VIFEI
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]