WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Ruszyła kolejna niemiecka farma wiatrowa w Polsce

  • 27 kwietnia 2020 11:40
  • Autor: PARA
Reklama

Ruszyła kolejna farma wiatrowa RWE w Polsce. Siedmiomegawatowy zakład w pobliżu Szczecina może zasilać do 15 000 gospodarstw domowych. Całkowita moc zainstalowana RWE w Polsce wzrasta do około 380 MW

RWE kontynuuje rozszerzanie portfela odnawialnych źródeł energii w Polsce: Firma właśnie rozpoczęła komercyjną działalność na lądowej farmie wiatrowej Nawrocko w pobliżu Szczecina. Przy około siedmiu megawatach, farma może dostarczyć energię do nawet 15 000 gospodarstw domowych. Budowa trzech turbin wiatrowych Nordex (typ N117) rozpoczęła się około rok temu, a ostatecznie uzyskano licencję w kwietniu. Teren uruchomionej właśnie farmy jest częścią klastra obejmującego istniejące farmy wiatrowe Wysoka I i II, i obejmuje 25 wiatraków o łącznej mocy około 62 MW.

RWE Renewables ma już spore doświadczenie w Polsce i obsługuje kilkanaście lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy około 380 MW. - Polska jest atrakcyjnym rynkiem dla rozwoju naszej działalności i cieszę się z namacalnego postępu, jaki robi nasz zespół - mówi Anja-Isabel Dotzenrath, szefowa RWE Renewables. - Chcemy wspierać rozwój energetyki wiatrowej w Polsce, jednym z naszych głównych rynków w Europie. Będziemy tu promować zarówno projekty lądowe, jak i morskie. 

W październiku 2019 r. RWE Renewables przejęło linię przesyłową do czterech morskich projektów wiatrowych w środkowej części polskiej strefy ekonomicznej Morza Bałtyckiego. Cztery projekty, które znajdują się na różnych etapach rozwoju, zlokalizowane są w rejonie Ławicy Słupskiej. W ciągu najbliższych kilku lat prace rozwojowe będą kontynuowane, a faza budowy może rozpocząć się już w 2023 r. - Polski rynek obiecuje ogromny niewykorzystany potencjał morskiej energii wiatrowej w Europie, a teraz mamy obiecującą linię do projektów o łącznej mocy wytwórczej 1,8 GW - podkreśla Dotzenrath. - Jesteśmy w pełni zaangażowani w inwestowanie w morską energetykę wiatrową w Polsce ze względu na jej znaczące korzyści dla polskiej gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]