REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Tauron obniża cenę energii

  • 4 maja 2020 12:26
  • Autor: PARA
Reklama

Tauron Dystrybucja Serwis, operator stacji ładowania pojazdów elektrycznych, obniża ceny energii na stacjach AC. Nowa taryfa będzie niższa o blisko 25 proc., a stawka od 1 maja za kilowatogodzinę wynosi 1,21 zł.

Tauron sukcesywnie rozwija infrastrukturę dla pojazdów elektrycznych. W Katowicach uruchomione zostały kolejne 22 punkty ładowania w 10 lokalizacjach. Doliczając do tego wcześniej wybudowane stacje, w mieście przypada aż 1 punkt ładowania na 1,9 km2. To największe zagęszczenie takiej infrastruktury w kraju.

Katowice są pierwszym polskim miastem, które wypełniło zapisy ustawy o elektromobilności. W stolicy Górnego Śląska działa już 115 punktów ładowania, a 86 z nich zbudował Tauron. Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych przewiduje, że w gminach, których liczba mieszkańców wynosi ponad 150 000, ale nie przekracza 300 000, liczba punktów ładowania do końca 2020 r. ma wynieść 100. Oznacza to, że Katowice wypełniły już z naddatkiem ustawowy obowiązek.

 – Wiele wskazuje na to, że będzie przybywać samochodów o napędzie elektrycznym. Kierowcy tych pojazdów powinni mieć zapewniony powszechny dostęp do stacji ładowania w przestrzeni miejskiej. Decyduje o tym liczba stacji ładowania. Dzięki naszej pracy teraz jest to możliwe w Katowicach – podkreśla Michał Koszałka, prezes zarządu w Tauron Dystrybucja Serwis S.A.

Nowy cennik dla elektryków to również zmiana warunków handlowych dla klientów biznesowych i flotowych.

Spółka nie poprzestaje na rozbudowie infrastruktury tylko na terenie Katowic. – Budowa nowej infrastruktury ładowania to dla użytkowników tych pojazdów bardzo istotna zmiana na lepsze. Intensywnie pracujemy nad tym, aby nasze stacje ładowania znajdowały się w miejscach atrakcyjnych, z których mieszkańcy miast lubią korzystać – dodaje Marcin Wierzbicki, dyrektor projektów w Tauron Dystrybucja S.A.

W planach na najbliższy czas jest uruchomienie kolejnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Ze wszystkich stacji w sieci Tauron można skorzystać za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej eMap od TauronA. Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

ESMDQ
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]