REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Tauron będzie informował o czasie naprawy

  • 19 maja 2020 09:28
  • : : autor: PARA
Reklama

Tauron uruchamia nowe narzędzie dla klientów. Teraz łatwiej będzie uzyskać informację o terminach naprawy sieci dla konkretnego adresu. Do tej pory klienci musieli dzwonić do pogotowia energetycznego. 

Na stronie tauron-dystrybucja.pl znajduje się formularz, za pomocą którego klienci Taurona zgłaszają usterki i awarie zasilania dla konkretnego adresu. Wprowadzona właśnie funkcjonalność w formularzu wysyła do klienta smsem lub e-mailem informację zwrotną o etapie realizacji zgłoszenia. Wysyłka wiadomości jest poprzedzona autoryzacją kanału kontaktu w trakcie wypełniania formularza na stronie internetowej.

- Odbiorca energii w momencie wpisywania danych sam decyduje, czy chce otrzymywać informację zwrotną o statusie swojego zgłoszenia - mówi Jerzy Topolski, wiceprezes Tauron Dystrybucja. - Pierwsze dni od wprowadzenia tej opcji pokazują, że 50 proc. zgłaszających awarie chce otrzymywać informację o statusie jej usuwania. Jest to nowe rozwiązanie, zakładamy więc, że z czasem więcej osób doceni użyteczność tego narzędzia  - dodaje wiceprezes Tauron Dystrybucja.

Klient otrzymuje informacje od Taurona na 3 etapach postępu prac przy usuwaniu awarii. Pierwsza wiadomość brzmi „Przyjęte do realizacji” i wysyłana jest po zarejestrowaniu zgłoszenia w systemie. Kolejna to „Przekazane do realizacji” – taki komunikat jest wysyłany w momencie podjęcia działań przez służby techniczne spółki. Trzecia, najbardziej oczekiwana i podsumowująca działania firmy informacja, brzmi „Zakończone”.

Dzięki nowemu rozwiązaniu klient ma pewność, że jego zgłoszenie zostało wprowadzone poprawnie do systemu, a także dokładnie wie, na jakim jest etapie realizacji.

Formularz na stronie to jedna z możliwości zgłaszania awarii przez klientów Taurona. Przez całą dobę czynny jest numer alarmowy 991, przyjmujący zgłoszenia o zagrożeniach na sieci energetycznej.

Bieżącą informację o wyłączeniach energii można znaleźć na stronie www.tauron-dystrybucja.pl/wylaczenia  oraz dzwoniąc na inforlinię 32 303 0 991.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]