REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Fotowoltaiczna rewolucja u energetycznego giganta

  • 29 maja 2020 13:11
  • : : autor: AMC
Reklama

Tauron odnotował skok w segmencie fotowoltaicznym. W marcu br. przyłączono do sieci 4 777 mikroinstalacji, a miesiąc później aż 2,5 tys. więcej. Wzrosła też liczba przyjętych wniosków o przyłączenie mikroinstalacji. Prąd ze słońca chce wytwarzać kolejne 7 tys. osób.  

Utrzymanie dynamicznego rozwoju energetyki fotowoltaicznej to efekt kompleksowych działań firmy. Inwestycje nie zostały przerwane nawet w trakcie pandemii.

 Po pierwsze, usprawniliśmy proces sprzedaży produktów fotowoltaicznych. Wszystko - od doboru oferty, jej wyceny, poprzez podpisanie umowy - odbywa się on-line. W ten sam sposób obsługujemy również wnioski o przyłączenie do sieci – wyjaśnia Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

– Po drugie, wdrożyliśmy rygorystyczne procedury, które gwarantują bezpieczną wymianę licznika. Pracownicy, którzy wykonują te zadania, przed przystąpieniem do pracy mają mierzoną temperaturę, wyposażeni są także w środki ochrony osobistej i przestrzegają zasad dystansu – dodaje prezes Taurona.

Partnerami Taurona w obszarze fotowoltaiki są doświadczone firmy. Każda z nich oferuje tylko sprawdzone i wydajne komponenty oraz daje gwarancję wysokiej jakości wszystkich elementów i podzespołów instalacji.

Ponadto, co bardzo ważne, a co nie zawsze jest elementem oferty innych sprzedawców, panele fotowoltaiczne zakupione w Tauronie objęte są serwisem gwarancyjnym obsługiwanym na terenie Unii Europejskiej. To w znacznym stopniu skraca czas obsługi ewentualnych usterek i upraszcza korzystanie z gwarancji.

Możliwe jest też uzyskanie nieoprocentowanego kredytu ratalnego. Kredytu - RRSO 0 proc. - udziela bank, z którym współpracuje Tauron, a klient oddaje dokładnie tyle, ile pożyczył. Dodatkowo, każdy klient, który wybierze fotowoltaikę od Taurona, zyskuje 2 proc. zwrotu wartości instalacji. Kwota zwrotu trafia na konto rozliczeniowe klienta w Tauronie.

Kiedy instalacja fotowoltaiczna już działa, można starać się o dotację z programu rządowego Mój prąd. Również tę formalność można zrealizować on-line. Klienci, którzy kupili panele fotowoltaiczne od Tauron, mogą skorzystać z pomocy doradców w załatwianiu formalności związanych z dotacją.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]