REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Jak skorzystać z dotacji do małej retencji – warsztaty on-line

  • 11 czerwca 2020 15:48
  • : : autor: AMC
Reklama

Tradycyjnie na całym świecie 17 czerwca obchodzony jest Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą. Z tej okazji resort klimatu zaprasza na warsztaty on-line dla młodzieży Dzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu, które będą skontynuacją kwietniowego wydarzenia Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu. W spotkaniu udział weźmie m.in. minister klimatu Michał Kurtyka.

Polska należy do krajów ubogich w wodę. Wpływają na to m.in. niekorzystne zmiany klimatu oraz zabetonowanie polskich miast. Dlatego tak ważne jest, żeby rozsądnie gospodarować wodą i zatrzymywać jak najwięcej deszczówki. Ministerstwo Klimatu właśnie ogłosiło program Moja Woda na prowadzenie tzw. małej retencji, czyli budowy przydomowych urządzeń do zatrzymywania wody opadowej.

- W tym roku z okazji Dnia Walki z Pustynnieniem i Suszą wspólnie z Bankiem Ochrony Środowiska, Fundacją BOŚ oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, PGW Wody Polskie oraz Instytutu Ochrony Środowiska organizujemy warsztaty on-line Dzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu. Warsztaty te będą kontynuacją kwietniowego wydarzenia Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu. Wówczas minister Michał Kurtyka na żywo odpowiadał na pytania młodzieży, a w warsztatach w sieci wzięło udział 19 tys. uczniów. Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie!- informuje resort klimatu.

- Mamy nadzieję, że 17 czerwca również będziecie z nami. Wprowadzenia naukowego do tematu dokona prof. Szymon Malinowski z Instytutu Geofizyki UW. Debatę ekspertów o tym, jak walczyć z suszą poprowadzi minister klimatu Michał Kurtyka. Każdy będzie mógł także sprawdzić swoją wiedzę w specjalnym interaktywnym quizie klimatycznym. Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy 17 czerwca o godz. 11. wejść na stronę www.dzienwmk.pl i postępować zgodnie z instrukcją - czytamy w komunikacie.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]