WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Śląski Festiwal Nauki: jak klimat wpływa na nasze życie

  • 23 stycznia 2020 15:03
  • : : autor: AMC
Reklama

Bezzałogowe statki powietrzne oraz wpływ naszego sposobu życia na klimat, to tematy, które będzie prezentować Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia podczas 4. Festiwalu Nauki w Katowicach, który potrwa od 25 do 27 stycznia b.r. Metropolia zaprasza do pełnej atrakcji strefy oraz na ciekawe wykłady.

– Dla Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii uczestnictwo w Śląskim Festiwalu Nauki ma szczególne znaczenie. To okazja do zaakcentowania, jak ważna dla nas jest nauka oraz jej wpływ na podnoszenie jakości życia i atrakcyjności miast – mówi Grzegorz Podlewski, wiceprzewodniczący Metropolii GZM.

– O rozwoju nauki myślimy perspektywicznie i inwestujemy w przyszłość. W tym roku ruszył Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki. Chcemy w ten sposób zwiększyć konkurencyjność naszych uczelni, by miały atrakcyjną pozycję w rankingach i przyciągały studentów. Dzięki dotacjom z Funduszu uczelnie będą mogły na zajęcia ze studentami
i doktorantami zapraszać wybitnych naukowców z najlepszych uczelni świata – dodaje  Grzegorz Podlewski.

Na uczestników Festiwalu czeka strefa Metropolii, która w niedzielę i poniedziałek (26-27 stycznia) będzie znajdować się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Można tam będzie obejrzeć filmy dotyczące zastosowania dronów. Zobaczymy jak bezzałogowe statki powietrzne transportują krew, wykrywają zanieczyszczenia środowiska oraz wyłapują nielegalne drony. Dodatkową atrakcją w strefie Metropolii będą filmy sferyczne, zwane również filmami VR (virtual reality). Widz, wyposażony w specjalne okulary, otoczony z każdej strony obrazem, będzie mógł obserwować świat z perspektywy lecącego nad Metropolią drona.

Dla najmłodszych uczestników Festiwalu Metropolia przygotowała kreatywne warsztaty,  podczas których będą mogli kolorować i składać kartonowe modele dronów. Na stoisku będzie można także przyjrzeć się prawdziwym dronom. 

To nie koniec oferty Metropolii podczas Festiwalu Nauki. Zaprasza na prelekcje  specjalistów. W niedzielę, o godzinie 13.40, na Scenie Klimatu, Blanka Romanowska opowie o wpływie naszego sposobu życia na klimat. O godzinie 15.30, w obszarze Nauk Ścisłych, Marcin Dziekański będzie opowiadać o czekającej miasta „rewolucji dronowej”.

Śląski Festiwal Nauki to wydarzenie, którego organizatorem są uczelnie wyższe z województwa śląskiego. Ma na celu popularyzację nauki poprzez przedstawienie jej od najbardziej atrakcyjnej strony – pokazów, eksperymentów, gier, warsztatów.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]