REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Przez Chorzów na elektrycznych hulajnogach

  • 16 października 2020 13:18
  • Autor: AMC
Reklama

Po rowerach miejskich czas na elektryczne hulajnogi! Od 9 października po Chorzowie można przemieszczać się na zielonych hulajnogach firmy Bolt - informuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Chorzowie.

W informacji prasowej czytamy, że elektryczne hulajnogi można znaleźć w obrębie 12 stref mobilności. To specjalne miejsca zlokalizowane w pobliżu istniejących już stacji rowerów miejskich KajTeroz. Dzięki temu Chorzów chce ograniczyć problem porzucania hulajnóg w nieodpowiednich miejscach, który znany jest z innych miast. Oddanie hulajnogi w strefie mobilności jest bezpłatne. O opłacie dodatkowej za oddanie hulajnogi w innym miejscu decyduje właściciel systemu czyli firma Bolt.

Bogatsi o doświadczenia innych miast, wraz z firmą Bolt wypracowaliśmy rozwiązania dotyczące zgłaszania źle zaparkowanych hulajnóg i uprzątnięcia ich przez wlaściciela czyli firmę Bolt – tłumaczy Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Hulajnogi są aluminiowe i ważą 17 kilogramów. Akumulator pozwala na przejechanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Jednoślad osiąga maksymalną prędkość 25 km/h,

Mamy nadzieję, że system który wprowadzamy z firmą Bolt, będzie bezpieczny i zminimalizuje ryzyko zagrożeń.  W Centrum Chorzowa zmniejszyliśmy prędkość poruszania się na hulajnogach do 12km/h – podkreśla tłumaczy Marcin Michalik.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa hulajnoga wyposażona jest w oświetlenie tylne i przednie.

Zarządcą i właścicielem hulajnóg jest firma Bolt. Współpraca z firmą nie generuje żadnych kosztów dla miasta. 

Nasze hulajnogi są codziennie ładowane, sprawdzane pod kątem technicznym i dezynfekowane. To ważne w obliczu trwającej pandemii i wprowadzanych obostrzeń. Chcemy dać alternatywę dla komunikacji publicznej i pomóc w dystansowaniu – mówi Valerii Romanov, Bolt Rentals Country Manager

Hulajnogi elektryczne to kolejny element polityki zrównoważonego transportu, który promuje Miasto Chorzów. Już od dwóch lat mieszkańcy mogą korzystać z 460 rowerów miejskich zlokalizowanych na 46 stacjach. Sukcesywnie budowane są kolejne ścieżki rowerowe łączące chociażby centrum Chorzowa z innymi miastami. Chorzowianie już od 4 lat korzystają z centrum przesiadkowego obok rynku, a w pobliżu znajdują się parkingi samochodowe i parking rowerowy na blisko 100 rowerów. 

Wszystkie szczegóły dotyczące wypożyczenia hulajnóg, a także regulamin ich korzystania znaleźć można na https://bolt.eu/pl/scooters/

Do wypożyczenia urządzenia niezbędna jest aplikacja Bolt dostępna w AppStore i Google Play.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

VQCRH
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]