WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Nauka na wyciągnięcie ręki

  • 27 stycznia 2020 08:52
  • : : autor: AMC
Reklama

W Katowicach rozpoczął się Śląski Festiwal Nauki. Wydarzenie jest znakomitą okazją by promować naukę i potencjał śląskich uczelni. 

Śląski Festiwal Nauki to jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. W jego trakcie odbywają się wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne obejmujące wszystkie obszary wiedzy od nauk ścisłych i przyrodniczych po nauki humanistyczno-społeczne, sztukę i zdrowie. Odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

- Festiwal Nauki to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz dużych, znaczących imprez Województwa Śląskiego. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, przyciąga mnóstwo młodych ludzi chcących poszerzać swoje zainteresowania. Mogą oni zdobywać wiedzę i czerpać z niej inspirację. To kilkudniowe święto nauki przekształca się już właściwie w markę. Jest też okazją do spotkań środowisk akademickich i samorządowych - mówił marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Celem imprezy jest przedstawienie zagadnień naukowych w sposób lekki i łatwy w odbiorze. W tym roku festiwalowe wydarzenia przebiegają pod hasłem Nauka jest bliżej.

Tegoroczną edycję rozpoczęła uroczysta gala w Teatrze Śląskim w Katowicach, która odbyła się w sobotę wieczorem. W programie znalazł się m.in. talk show naukowy z udziałem Setha Shostaka (byłego dyrektora Instytutu SETI, zajmującego się poszukiwaniem cywilizacji pozaziemskiej) i wręczenie Śląskich Nagród Naukowych. Laureatem nagrody Marszałka Województwa Śląskiego Andrzej Dzienia, doktorant czwartego roku w dyscyplinie nauki chemiczne, a także kierownik i wykonawca projektu Tango 3 realizowanego na Uniwersytecie Śląskim. Laureat otrzymał nagrodę w wysokości 5 tys. zł. 

Śląski Festiwal Nauki odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i potrwa do poniedziałku 27 stycznia. Na uczestników czeka ponad 200 stanowisk pokazowych, setki wykładów, warsztatów i spotkań. Nie brakuje gości specjalnych z kraju i zagranicy, są wśród nich m.in.: austriacki pisarz Marc Elsberg, amerykański astronom i popularyzator nauki Seth Shostak, czy inżynier lotniczy i pisarz Robert Zubrin – propagator idei kolonizacji i eksploracji Marsa.

Ideą największego wydarzenia popularyzującego naukę w Polsce jest rozbudzanie naukowej ciekawości uczestników, bez względu na wiek i zainteresowania. W ub. roku przestrzenie festiwalowe odwiedziło łącznie ponad 35 tysięcy uczestników.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]