WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Nagroda dla Coradia iLint - pierwszego na świecie pociągu wodorowego

  • 25 stycznia 2021 15:45
  • Autor: AMC
Reklama

Projekt innowacyjnego pociągu wodorowego Coradia iLint koncernu Alstom, zrealizowany na zlecenie Landesnahverkehrsgesellschaft Niedersachsen (LNVG), uhonorowano tegoroczną nagrodą European Railway Award.

Carmen Schwabl, dyrektor zarządzająca LNVG, odeb­rała ją podczas zorganizowanej online uroczystości. LNVG wraz ze swoimi partnerami rozpoczął testowanie wodoru jako paliwa w ramach regularnej obsługi pasażerskiej.
 
- Niecodziennie zdarza się, że organ publiczny inicjuje zmianę technologiczną w tak szerokim zakresie, a następnie w niej uczestniczy. Dzięki naszym partnerom w fazie testowej udało się nam jako pierwszym wprowadzić to przełomowe rozwiązanie w zakresie obsługi pasażerskiej w Dolnej Saksonii. Naszym celem było zaoferowanie prawdziwej alternatywy dla diesla, przygotowanie nowego rozwiązania do eksploatacji i wprowadzenie go na pierwszą trasę w ramach codziennej obsługi pasażerskiej - mówi Carmen Schwabl, dyrektor zarządzająca LNVG.

Od września 2018 do końca lutego 2020 roku dwa pociągi Coradia iLint koncernu Alstom z po­wo­dzeniem pokonały ponad 180 tysięcy kilometrów w ramach regularnej obsługi pasażerskiej. Obecnie trwa seryjna produkcja tej innowacyjnej jednostki. Pierwsze seryjne pociągi napędzane wodorem wejdą do regularnej eksploatacji w Niemczech w 2022 r.

Coradia iLint Alstom
 
Cieszymy się, że nasz klient został uhonorowany nagrodą za innowacyjny projekt pociągu wodoro­wego. Nasz wspólny projekt Coradia iLint jest wyrazem odważnego zaangażowania w zrównoważoną mobilność poprzez wprowadzanie najnowocześniejszych technologii. Dziś możemy być bardzo dumni z Coradii Ilint – pierwszego i jedynego na świecie pociągu wodorowego - mówi Gian Luca Erbacci, Senior VP Alstom w Europie.

Coradia iLint to pierwszy na świecie pociąg pasażerski wyposażony w ogniwa paliwowe do przetwarzania wodoru w energię elektryczną. Pociąg jest w pełni bezemisyjny i cichy, a co najważniejsze emituje jedynie parę wodną i wodę.

Pociąg został wyposażony w kilka innowacyjnych rozwiązań: technologię czystej konwersji energetycznej, umożliwiającą elastyczne magazynowanie energii w bateriach oraz inteligentny system zarządzania mocą napędową i dostępną energią. Zaprojektowany specjalnie do użytku na niezelektryfikowanych trasach, zapewnia czystą i zrównoważoną obsługę linii kolejowych przy zachowaniu wysokiego poziomu osiągów.

Nagroda European Railway Award jest przyznawana corocznie od 2007 roku przez UNIFE (Związek Europejskiego Przemysłu Kolejowego) i CER (Wspólnotę Kolei Europejskich oraz Zarządców Infrastruktury Kolejowej) za wybitne osiągnięcia w rozwoju zrównoważonego ekonomicznie i ekologicznie transportu kolejowego.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

MFSWA
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]