REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Ten system poinformuje mieszkańców o stanie powietrza na bieżąco

  • 15 lutego 2021 09:53
  • : : autor: AMC
Reklama

Śląskie miasta promują międzynarodowy projekt AWAIR, który na bieżąco informuje mieszkańców o jakości powietrza. W mieście funkcjonuje 127 czujników powietrza zewnętrznego i 9 czujników we wnętrzach placówek miejskich. Katowice, w ramach promocji projektu, zaprosiły do współpracy Mikołów oraz Siemianowice Śląskie - informuje biuro prasowe.

Celem porozumienia jest zwrócenie uwagi na konieczność informowania mieszkańców o bieżącej jakości powietrza i o zagrożeniach z tego wynikających oraz dotarcie z tymi informacjami do jak największej ilości osób, w szczególności tzw. grup wrażliwych – dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych, osób z chorobami układu oddechowego i alergików.

– Walka o czyste powietrze to jedno z największych wyzwań dla wielu miast województwa śląskiego. W Katowicach od dłuższego czasu podejmujemy złożone, warte dziesiątki milionów złotych działania na rzecz czystego powietrza. Przykładem może być system monitoringu jakości powietrza realizowany w ramach projektu AWAIR. Zależy nam na tym, aby jak najbardziej rozpropagować ideę projektu o miasta naszej Aglomeracji. Podpisane porozumienie to kolejny krok zmierzający do poprawy świadomości mieszkańców nie tylko miasta Katowice ale także całej Metropolii. Pojedyncze miasto nie jest w stanie samodzielnie walczyć o czyste powietrze i tylko wspólne działania mogą wpłynąć na poprawę sytuacji w danym regionie – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W ramach porozumienia powstały m.in. specjalne punkty informacyjne wyświetlające informacje o jakości powietrza. Można na nich zobaczyć także prognozę jakości powietrza na dzień następny na podstawie danych Państwowego Systemu Monitoringu Powietrza.

- Z zainteresowaniem przyjąłem propozycję miasta Katowice związaną z przystąpieniem do projektu miasta Siemianowice Śląskie. Punkt informacyjny z multimedialną prezentacją utworzyliśmy w budynku Urzędu Miasta w Michałkowicach, gdzie służy naszym mieszkańcom - mówi Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]