REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Zrealizują 3000 instalacji fotowoltaicznych w Śląskiem

  • 9 marca 2021 15:07
  • : : autor: AMC
Reklama

W ramach projektu Budowa instalacji OZE w podregionie sosnowieckim - Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie Hymon zbuduje 2 034 mikroinstalacje  fotowoltaiczne. W Zawierciańskim Parku Technologicznym podpisano umowy i rozpoczęto realizację projektu. Z kolei w styczniu firma zawarła umowę na realizację 945 instalacji z gminą Kornowac - czytamy w informacji prasowej.

- Podpisanie obu umów pozwoli nie tylko na zwiększenie liczby instalacji fotowoltaicznych w regionie, co zwiększy niezależność odbiorców energii elektrycznej, ale stworzy przede wszystkim szansę na znaczącą poprawę jakości powietrza na Śląsku - mówi Damian Krzaczek, wiceprezes firmy Hymon.

Tylko w gminie Zawiercie projektem objęte są 984 gospodarstwa domowe. Realizacja rozpocznie się już w tym miesiącu. Na początku będą wykonywane projekty instalacji, a o wszystkich pracach wykonawcy poinformują mieszkańców indywidualnie.

Hymon jest aktualnym wiceliderem rynku fotowoltaiki w Polsce. Osiągnął w ubiegłym roku przychody wysokości 307 mln zł, a miesięczne obroty utrzymuje na poziomie 40 milionów złotych.

W tym roku planuje podwoić obroty. Firma od lat realizuje zamówienia startując w przetargach samorządowych – w ich ramach, w ostatnich trzech latach, w gminach i miastach zamontowała ponad 4,5 tysiąca instalacji PV.

Hymon jest jedną z pierwszych firm, które zajmowały się instalacjami fotowoltaicznymi w Polsce. Dziś to ponad 100 własnych ekip monterskich, innowacyjne rozwiązania i komponenty produkowane w kraju. Spółka planuje ekspansję, stawia na nowatorskie rozwiązania i przygotowuje się do wejścia na giełdę. Wśród inwestorów spółki znalazł się jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy Robert Lewandowski.

W 2019 roku, w rankingu przeprowadzonym przez Instytut Energii Odnawialnej zajęła pierwsze miejsce pod względem mocy zamontowanych instalacji fotowoltaicznych. Wprowadzając innowacyjne rozwiązania, współpracuje z naukowcami z Politechniki Śląskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]