REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Mogą działać na rynku obrotu energią

  • 27 kwietnia 2021 14:53
  • : : autor: AMC
Reklama

Prezes UOKiK wydał pozytywną decyzję w sprawie nabycia przez Columbus Energy 100 proc. udziałów w spółce Vortex Energy - Obrót. Tym samym Columbus może już zawierać umowy kompleksowe z klientami - informuje spółka.

- Finalizacja przejęcia spółki Vortex Energy - Obrót, z koncesją na sprzedaż energii, to ważny krok w rozwoju naszej działalności - komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy.

- Od tej chwili możemy zawierać z klientami umowy kompleksowe na sprzedaż i dystrybucję energii, co z kolei umożliwi nam realizację usługi Prąd jak Powietrze, zakomunikowanej na początku lutego - dodał.

Przypomnijmy, że w ramach usługi Prąd jak Powietrze, klienci Columbus mogą odebrać z sieci energetycznej 100 proc. nadwyżek energii, którą produkują w ramach własnej instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo spółka daje gwarancję, iż odzyskana energia pochodzi ze źródeł odnawialnych.

- W kolejnym etapie realizacji usługi Prąd jak Powietrze nasi klienci będą mogli monitorować swoje saldo z dnia na dzień oraz przekazywać niewykorzystane nadwyżki energii innym użytkownikom, którzy mają umowę z Columbus - wyjaśnia Dawid Zieliński.

- Umożliwi to specjalna aplikacja Columbus, dostępna przez przeglądarkę oraz z poziomu smartfona. Jej funkcjonalności ułatwią klientom współpracę z naszą firmą oraz zarządzanie swoją energią, począwszy od monitorowania produkcji instalacji, przez przesyłanie nadprodukcji, aż po ładowanie samochodu elektrycznego - dodaje.

W komunikacie czytamy, że wobec zainteresowania klientów usługą Prąd jak Powietrze, Columbus opracował schemat procesowania klientów, którzy zgłosili się do programu. Pierwszy etap realizacji usługi, a tym samym zmiany sprzedawcy energii, rozpocznie się już w maju.

Vortex Energy Obrót (wkrótce Columbus Obrót) prowadzi działalność w zakresie wspierania rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce, przez tworzenie bezpiecznych i elastycznych rozwiązań handlowych maksymalizujących zyski wytwórców ze sprzedaży ich zielonej energii. Spółka posiada kompetencje i doświadczenie z zakresu sprzedaży energii oraz branży OZE.

 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]