REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Przewidują wzrost sprzedaży instalacji PV o 30 proc.

  • 25 maja 2021 11:07
  • : : autor: AMC
Reklama

Hymon przewiduje wzrost sprzedaży instalacji fotowoltaicznych o jedną trzecią dzięki współpracy z koncernem Blaupunkt, który wchodząc na polski rynek fotowoltaiki zaoferuje panele, inwertery i magazyny energii. Moduły będą w całości opierały się na najnowszej technologii podłoży krzemowych M-10 - informuje spółka.

Według najnowszego badania, przeprowadzonego przez Instytut Energetyki Odnawialnej na potrzeby raportu Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2021, w ciągu ostatnich lat udział w sprzedaży modułów monokrystalicznych wzrósł do 98 proc. rynku, niemal wypierając moduły polikrystaliczne.

 Blaupunkt wchodzi na nasz rynek, oferując wyłącznie moduły monokrystaliczne, opierające się na technologii podłoży krzemowych M-10, która zastępuje przestarzałą technologię M-6 i jest uznawana za przyszłość ‒ mówi Damian Krzaczek, wiceprezes spółki Hymon. ‒ Rozwiązanie gwarantuje większą wydajność i moc instalacji fotowoltaicznych ‒ dodaje.

Hymon wybrał urządzenia Blaupunkta po przeanalizowaniu oferty 700 producentów. Panele fotowoltaiczne, konwertery i magazyny energii przeszły specjalistyczne testy, przeprowadzone w Laboratorium Badawczym należącym do spółki. 

‒ Moduły posiadają opatentowaną technologię, która pozwala osiągać większą wydajność przy słabszym oświetleniu w porównaniu z innymi produktami o podobnej mocy ‒ wyjaśnia Damian Krzaczek. ‒ Dzięki jej zastosowaniu panele mają niższą rezystencję obwodów wewnętrznych.

Oferowane będą panele o mocy 400 Wp i 450 Wp, na podłożach krzemowych M10, z osiąganą sprawnością na poziomie 20,5-20,8 proc. Dodatkowym wyznacznikiem jakości modułów Blaupunkta jest 15-letnia gwarancja.

Natomiast w falownikach zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym udało się obniżyć ich wielkość, zachowując jednocześnie sprawność na poziomie 99 proc. Wkrótce Hymon wprowadzi również falowniki hybrydowe oraz współpracujące z nimi banki energii marki Blaupunkt.

‒ Dzięki pozyskaniu nowego partnera biznesowego rozszerzamy zakres oferty o pompy ciepła, w których zastosowano komponenty od znanych producentów, jak Hitachi, Danfoss i Grundfos, oraz autorskie rozwiązania elektroniczne ‒ dodaje wiceprezes Krzaczek.

Tarnowska spółka, która w ubiegłym roku osiągnęła przychody wysokości 306 mln PLN, a w tym roku planuje zwiększyć je do 500 mln, będzie wyłącznym dystrybutorem urządzeń PV produkowanych przez Blaupunkta i jako jedyna w Polsce wprowadzi je do sprzedaży na początku czerwca. 

 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]