WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

W sumie można uzyskać dotację wysokości ponad 40 tys. zł

  • 16 czerwca 2021 10:38
  • : : autor: AMC
Reklama

Gliwice zachęcają mieszkańców do starania się zarówno o miejską dotację, jaki i dofinansowanie z rządowego programu Czyste Powietrze na wymianę ogrzewania, termomodernizację. W holu głównym Urzędu Miejskiego uruchomiono właśnie stały punkt konsultacyjno-informacyjny Czystego Powietrza.

- Z fachowej pomocy skorzystasz w nim po wcześniejszym umówieniu się pod tel. 32 238 55 82. Gliwicki punkt Czystego Powietrza oraz telefon kontaktowy będą czynne w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 8.30 do 10.30, we wtorki od 13. do 15. oraz w czwartki od 14. do 16. - czytamy w komunikacie.

W gliwickim punkcie programu można poznać szczegółowe zasady programu, otrzymać pomoc w zakresie przygotowywania wniosku o dofinansowanie i złożyć wniosek o dofinansowanie w wersji papierowej. Urzędnicy pomogą przy rozliczeniu przyznanego dofinansowania, przy poprawnym wypełnianiu wniosku o płatność oraz kompletowaniu wymaganych załączników.

Urząd informuje, że warto skorzystać z tej formy pomocy – w ramach rządowego programu można uzyskać nawet do 37 tys. zł. Do tego dochodzi możliwe do uzyskania wsparcie z budżetu miasta.

Po zmianie ogrzewania na ekologiczne w domu lub mieszkaniu można zyskać do 6 tys. na lokal (i do dwóch razy tyle, jeżeli budynek został ocieplony do czterech lat wstecz).

Miasto pracuje obecnie nad kolejnym projektem związanym z walką z niską emisją i szkodliwymi kopciuchami, których sporo jest jeszcze w domach jednorodzinnych. W ramach unijnego konkursu przygotowuje program Czyste powietrze nad Gliwicami przewidujący wsparcie finansowe dla właścicieli budynków jednorodzinnych, którzy zastąpią nieekologiczne źródło ogrzewania ciepłem z sieci PEC, a w przypadku, gdy jest to technicznie niemożliwe, bądź nieuzasadnione ekonomicznie, ogrzewaniem gazowym, elektrycznym lub pompą ciepła. Opis sposobu aplikowania o nowe miejskie dotacje, ich wysokość oraz zasady udzielania, rozliczeń i kontroli zostaną określone w Regulaminie naboru wniosków i realizacji projektu grantowego.

- Czyste powietrze to temat priorytetowy dla gliwickiego samorządu, bliski wszystkim mieszkańcom śląskich miast. W Gliwicach konsekwentnie prowadzimy szeroko zakrojone działania związane m.in. z walką ze smogiem. Założony cel osiągniemy jednak tylko wtedy, gdy do inicjatyw miasta przyłączą się na szeroką skalę właściciele prywatnych nieruchomości. Stąd porozumienie z WFOŚiGW, którego efektem jest stały punkt informacyjny rządowego programu Czyste Powietrze w Gliwicach oraz nasze prace nad nowym programem dotacyjnym – podkreśla prezydent Gliwic Adam Neumann.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]