WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Będą wspólnie inwestowały w innowacyjne startupy technologiczne

  • 6 sierpnia 2021 09:54
  • Autor: AMC
Reklama

Enea Innowacje - spółka zajmująca się w Grupie Enea działalnością innowacyjną i budowaniem portfela projektów innowacyjnych - podpisała umowę ramową o współpracy z NCBR Investment Fund ASI S.A. (NIF). NIF jest  koinwestycyjnym funduszem venture capital specjalizującym się w inwestycjach w małe i średnie spółki technologiczne. Enea Innowacje i NIF połączą siły przy realizacji procesów inwestycyjnych dla startupów oferujących rozwiązania dla branży energetycznej i pokrewnych - czytamy w informacji prasowej.

– Innowacyjne technologie i rozwiązania są jednym z kluczowych elementów branży energetycznej. Napędzają jej rozwój i wpływają pozytywnie na tak ważną w dzisiejszych czasach transformację sektora w kierunku zeroemisyjnym. Liczę, że współpraca Enei Innowacje z NCBR Investment Fund ASI przyniesie wymierne efekty i pozwoli rozwinąć obiecujące startupy, których pomysły będą mogły znaleźć zastosowanie także w Grupie Enea – powiedział Paweł Szczeszek, prezes Enei.

– Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani przez NCBR Investment Fund ASI na partnera do wspólnych koinwestycji. Celem naszej współpracy jest pozyskiwanie projektów i spółek o wysokim, globalnym potencjale rozwoju, które mają już gotowy produkt lub usługę, ale potrzebują dalszego wsparcia finansowego do rozwoju na rynku masowym. Wierzę, że wspólny cel jaki mamy z naszym nowym partnerem pozwoli na osiągniecie sukcesu –  powiedział Jacek Dziuba, prezes Enei Innowacje.

Enea Innowacje zgodnie z umową partnerską pełnić będzie rolę podmiotu zarządzającego wspólnym portfelem inwestycyjnym. Portfelem zarządzał będzie profesjonalny zespół, którego zadaniem jest inwestowanie wspólnych środków na zasadach rynkowych w udziały lub akcje spółek będące w fazie wzrostu lub ekspansji i komercjalizujące już wyniki wcześniejszych prac badawczo-rozwojowych.

Będziemy dokonywali selekcji, oceny i analizy projektów inwestycyjnych oraz podejmowali decyzje o wejściu i wyjściu z koinwestycji w spółki portfelowe. Kwota pojedynczej inwestycji uzależniona będzie od realnego zapotrzebowania każdej spółki na finansowanie i oceny atrakacyjności projektu. Celem naszych działań będzie maksymalizowanie wartości spółek portfelowych, w które zainwestujemy oraz maksymalizacja wartości całego portfela aktywów dla inwestorów – wyjaśnił Michał Smyk, dyrektor Departamentu Przygotowania i Realizacji Projektów Innowacyjnych, odpowiedzialny za inwestycje kapitałowe w Enei Innowacje.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]