WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Od geologii surowcowej po edukację geologiczną

  • 2 września 2021 13:01
Reklama

16 września 2021 r. zapraszamy na 4. Forum Państwowej Służby Geologicznej i Państwowej Służby Hydrogeologicznej. Gospodarzem wydarzenia jest Oddział Górnośląski PIG-PIB w Sosnowcu, który w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia swojej działalności. Na spotkaniu zostanie zaprezentowane szerokie spektrum prac z zakresu geologii i hydrogeologii stosowanej w regionie Górnośląskiego Zagłębia Węglowego (GZW).

Na szczególną uwagę zasługują zagadnienia związane z transformacją górnictwa i integracją danych geologiczno-górniczych, kartografią geologiczną i geozagrożeniami oraz popularyzacją georóżnorodności regionu.

„Ten szczególny w skali kraju obszar Górnośląskiego Zagłębia Węglowego stawia przed nami szereg różnorodnych wyzwań w zakresie wyjaśniania problemów geologicznych i hydrogeologicznych. Mam nadzieję, że obszerna tematyka Forum spotka się z zainteresowaniem, a przedstawione wyniki badań będą pomocnym źródłem wiedzy w rozwiązywaniu problemów regionu” – czytamy w zaproszeniu dr. inż. Mateusza Damrata, dyrektora Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego

Ponadto na Forum zostaną przedstawione wyniki prac nt. regionalnych badań zasobów i jakości wód podziemnych, rozwój sieci monitoringu tych wód w świetle wymagań Unii Europejskiej. Na zakończenie wydarzenia będą omówione ogólnodostępne serwisy internetowe baz danych PIG, wykorzystywane przede wszystkim przez administrację państwową, samorządową, przedsiębiorstwa, ośrodki akademickie.

Wydarzenie odbędzie się on-line. Zapraszamy do rejestracji.

Szczegółowy program na stronie wydarzenia.

Dodatkowe informacje:

Biuro Promocji i Komunikacji PIG-PIB

Paweł Jaskóła, tel. 22 45 92 724; Anna Bagińska, tel: 22 45 92 174;

e-mail: forum@pgi.gov.pl

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

RCFOD
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]