REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Kolejna stacja pod tą marką w Niemczech

  • 3 września 2021 13:26
  • : : autor: AMC
Reklama

PKN ORLEN otworzył w Niemczech kolejną, szóstą stację. To efekt zakończonego z sukcesem programu pilotażowego, który potwierdził, że niemieccy klienci chętnie wybierają stacje koncernu, doceniając je za profesjonalizm i wysoką jakość produktów oraz usług. W ten sposób grupa umacnia swoją pozycję i rozpoznawalność na zagranicznych rynkach. W ramach konsekwentnie prowadzonego procesu ujednolicenia wizerunku sieci wszystkie stacje Koncernu w Niemczech, Czechach i na Słowacji mają już w nazwie ORLEN - informuje grupa.

- Koncentrujemy się na rozwoju naszej sieci za granicą. Udział stacji poza Polską do 2030 r. wzrośnie z 37 proc. do 45 proc. Do tego czasu pod marką będzie działać co najmniej 3,5 tys. stacji paliw. Niemcy to dla nas bardzo atrakcyjny i perspektywiczny rynek. Konsekwentnie zwiększamy na nim obecność, odpowiadając na potrzeby klientów. Skuteczność prowadzonych działań potwierdzają wyniki - w 2019 r. średnia sprzedaż na stację w Niemczech zwiększyła się o około 400 tys. litrów w porównaniu do 2012 r. Wysoki poziom utrzymaliśmy także w minionym roku, naznaczonym pandemią. W kwietniu zeszłego roku z sukcesem uruchomiliśmy w Seeberg Ost pod Berlinem pierwszą stację wyłącznie pod marką ORLEN. Jej znakomite wyniki sprawiły, że w tym roku otworzyliśmy kolejnych pięć takich stacji – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN ORLEN.

Po zakończonym z sukcesem procesie cobrandingu zagranicznych stacji, PKN ORLEN wszedł w fazę rebrandingu, która obejmuje również rynek niemiecki. Do końca 2021 roku zostanie otwarta stacja wyłącznie pod marką ORLEN w Sylt, a w pierwszej połowie 2022 r. kolejne w Solingen, Hollenstedt, Zehlla-Mehlis i Cuxhaven-Altenwalde. Na początku 2023 r. pod marką ORLEN działać będzie też stacja w Trier.

W Niemczech w sieci ORLEN działa łącznie 586 stacji, zlokalizowanych we wszystkich landach. W ciągu ostatnich 10 lat Koncern zainwestował w Niemczech ponad 300 mln euro, głównie w modernizację i rozwój sieci stacji paliw.

Spółka informuje, że stacje wyłącznie pod marką ORLEN działają już w Seeberg Ost pod Berlinem, Hamburgu, Bremen, Dortmundzie, Neuss i we Flensburgu. Ta ostatnia, otwarta na początku września br., przeszła całkowitą metamorfozę, została praktycznie rozebrana, zbudowana od nowa i dostosowana do wysokich standardów stacji ORLEN. Obiekt posiada nowoczesne wnętrze i wyposażenie, jest też dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Stacja we Flensburgu działa w koncepcie stop.cafe. Klienci mogą więc skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej (dania gorące, kanapki, sałatki, świeżo wyciskane soki i kawa) oraz zrobić szybkie i wygodne zakupy.

- Na niemieckich stacjach należących do PKN ORLEN sukcesywnie pojawia się coraz więcej polskich produktów. Już teraz 75 proc. całej sprzedaży płynu do spryskiwaczy stanowi produkt ORLEN Oil, w ofercie znajdują się też m.in. produkowane w Polsce soki, napoje energetyzujące, słodycze oraz hot-dogi i zapiekanki - czytamy.

Prace nad ujednoliceniem wizerunku sieci stacji są prowadzone również w Czechach, gdzie działa 421 stacji i na Słowacji, gdzie jest ich 15. Wszystkie te obiekty przeszły już cobranding i dziś funkcjonują pod nazwą Benzina - ORLEN. Na Słowacji już w październiku ruszy proces rebrandingu i obejmie 10 stacji, natomiast w grudniu rozpocznie się w Czechach na 8 wytypowanych stacjach.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]