REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Metropolitalnie o Zielonej Energii – 25 września przed katowickim Spodkiem

  • 15 września 2021 07:53
  • : : autor: AMC
Reklama

Jak dbać o klimat jednocześnie oszczędzając? Co kryje się w powietrzu, którym oddychamy? Czy pioruny są muzykalne? W sobotę (25 września) warto zajrzeć do Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz na plac Sławika i Antalla przed katowickim Spodkiem. Organizatorzy Metropolitalnych Dni Energii przygotowali interesujące warsztaty, konkursy i pokazy. Początek o godzinie 11. Wstęp bezpłatny - informuje GZM.

Po przerwie spowodowanej pandemią wracają nie tylko festiwale muzyczne. W sobotę 25 września, znów będziemy się mogli spotkać podczas Dni Energii, czyli pikniku rodzinnego, który zapewnia nie tylko doskonałą rozrywkę, ale i przynosi wiele praktycznych informacji. Efektywność energetyczna, jakość i ochrona powietrza, adaptacja do zmian klimatu – to tylko niektóre z tematów poruszane podczas spotkania.

–  Dni Energii to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń proekologicznych w Katowicach. Z jednej strony to okazja do rodzinnego i aktywnego spędzenia czasu w plenerze, a z drugiej możliwość uzyskania informacji chociażby o miejskich programach dopłat do wymiany źródeł ciepła. Walka o czyste powietrze to jedno z największych wyzwań dla wielu miast województwa śląskiego. W Katowicach od dłuższego czasu podejmujemy złożone, warte dziesiątki milionów złotych działania na walkę ze smogiem, a nasze miasto jest liderem w województwie śląskim w tym zakresie. Tylko w ubiegłym roku w Katowicach dofinansowano ze środków miasta wymianę 1120 kopciuchów, a dodatkowo 134 z programu Czyste powietrze – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Takich Dni Energii jeszcze nie było. Do dotychczasowego organizatora, Urzędu Miasta Katowice, dołącza Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Czeka nas więc jeszcze bogatszy program i jeszcze więcej atrakcji. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie dla siebie coś ciekawego.

– Metropolitalnie o zielonej energii – tak brzmi hasło przewodnie tegorocznych Dni Energii, które rozpoczynamy od dwóch konferencji. W piątek 24 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym równolegle spotkają się uczniowie metropolitalnych szkół średnich oraz przedstawiciele samorządów. Zaplanowaliśmy także posiedzenie Komisji Ekologii oraz Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej Śląskiego Związku Gmin i Powiatów dotyczące zadań i roli samorządów w transformacji energetycznej województwa śląskiego – zwraca uwagę Henryk Borczyk, wiceprzewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Strona 1 z 3
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]