WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Nowa odsłona darmowej gry o ekologii

  • 18 września 2021 11:02
  • : : autor: AMC
Reklama

Jak wyjaśnić dzieciom, czym jest ślad węglowy? Wystarczy zagrać w EkoEksperymentarium.pl, gdzie otwarty został nowy pokój zagadek. W nim dowiecie się, jak rozsądnie podróżować, kupować mniej zabawek i materiałów szkolnych oraz jak optymalnie wykorzystywać ciepło i światło słoneczne - informuje resort klimatu i środowiska.

EkoEksperymentarium odnosi sukcesy ze względu na połączenie gamifikacyjnej formuły z rzetelną wiedzą o ekologii,  opracowaną przy współpracy ekspertów z Ministerstwa Klimatu i Środowiska i partnerów gry. Angażujące zadania uczą, jak oszczędzać zasoby, jak segregować śmieci i jak sprzątać ekologicznie.

Edukacja ekologiczna jest dla nas szczególnie ważna, bo to czego nauczymy dzieci teraz, zaowocuje w przyszłości w postawach dorosłych osób o wysokiej świadomości ekologicznej. Właśnie dlatego wspieramy projekty takie jak Ekoeksperymentarium. Wyzwania związane z przeciwdziałaniem zmianom klimatu i ochroną środowiska nie ograniczają się jedynie do wdrażania odpowiednich regulacji i technologii. To wyzwania dla każdego z nas i możemy je realizować poprzez edukację i kształtowanie właściwych nawyków w codziennym życiu – zaznacza Michał Kurtyka, Minister Klimatu i Środowiska.

Nowy rok szkolny to też nowa gra w kuchni, w której dzieciaki dowiedzą się jak zmywać naczynia nie szkodząc środowisku. Ale to nie wszystko - nowością jest też pokój dziecięcy. Tym razem do swojego eko-świata zaprasza najmłodsza z rodziny Łaskotków - Róża.

W pokoju Róży czekają nas 4 eko-wyzwania. Dzieciaki pomogą naszej bohaterce wybrać najbardziej ekologiczny środek transportu w zależności od potrzeby. Rower, autobus czy samochód - na co postawić jadąc do babci, do szkoły czy na zakupy. Gracze dowiedzą się też, jak prawidłowo korzystać z okna dachowego i jednocześnie zmniejszać zużycie paliw kopalnych. Róża pójdzie też na kiermasz zabawek, żeby wymienić się nieużywanymi rzeczami z przyjaciółmi i posprząta szafę ze zbędych przedmiotów.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]