REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Wybór firmy kurierskiej - na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy

  • 21 grudnia 2021 12:55
  • Tekst sponsorowany
Reklama

Branża e-commerce rozwija się w bardzo szybkim tempie, wydaje się, że rozwój ten jeszcze mocniej przyspieszył w czasach pandemii. Jednym z istotnych aspektów prowadzenia sklepu internetowego jest wybór przewoźnika, który dostarczy przesyłki na czas. Czym kierować się, wybierając firmę kurierską? Czy tani kurier może zapewnić dobrą jakość?

Czego oczekują klienci i sprzedawcy po firmach kurierskich

Z punktu widzenia sprzedawcy jednym z najważniejszych aspektów przy podpisywaniu umowy jest cena. Trzeba jasno powiedzieć, że zbyt wysoka opłata za wysyłkę, którą umieszczamy w naszych sklepach internetowych, bardzo często odstrasza samych kupujących, co przekłada się na mniejszą liczbę zamówień. To właśnie dlatego tani kurier jest dla wielu osób rzeczą najważniejszą. 

Po samym zamówieniu klient zapomina o niskiej cenie i w grę zaczynają wchodzić całkiem inne oczekiwania. Chcemy, by kurier dowiózł naszą paczkę jak najszybciej. Większość klientów wymaga również telefonu przed dostarczeniem paczki i sporej elastyczności podczas jej dostarczania. Czy tani kurier jest w stanie dostosować się do tak wysokich potrzeb? Wszystko zależy od konkretnej firmy, na szczęście na rynku wybór jest tak duży, że nie tylko przewoźnicy pobierający wysokie opłaty są skuteczni i punktualni w dostarczaniu paczek.

Jak wygląda proces wysyłania paczek w sklepie internetowym?

Czasy, w których sprzedawca stał przy okienku na poczcie, na szczęście odeszły w zapomnienie. Teraz firmy kurierskie odbierają zamówione przedmioty z naszej siedziby i robią to na podstawie podpisanej przez sprzedawcę umowy. Tani kurier przyjeżdża więc o określonej godzinie i odbiera przesyłki. Od strony sprzedawcy całość jest procesem mocno uproszczonym. Składamy zlecenie, pakujemy zamówione przedmioty i drukujemy etykiety. Całą resztą zajmuje się firma kurierska. 

Przesyłki po odebraniu jadą do sortowni, skąd wyruszają w dalszą podróż. Cały proces dostarczania przesyłek coraz częściej zamyka się w czasie 24 godzin. Bardzo często paczki dostarczane są jeszcze szybciej. Bywa tak, że wysłane jednego dnia po południu, u klienta są następnego dnia rano. Zanim podpiszemy umowę z firmą kurierską, warto zapoznać się z opiniami i sprawdzić, jak szybko realizują dostawy. Klienci mocno doceniają sklepy, które są w stanie szybko przygotować i dostarczyć zamówienie. 

O ile na proces pakowania mamy duży wpływ, to całą resztą zajmuje się firma kurierska. Jeśli zamawiając taniego kuriera, mamy pewność, że sprawnie upora się z dostarczeniem paczki, to umowę taką śmiało możemy podpisać. 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]