WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Sławomir Cyza powołany na prezesa i dyrektora zarządzającego Alstom

  • 18 stycznia 2022 11:21
  • Autor: AMC
Reklama

Alstom, największy producent w branży kolejowej w Polsce, powołał Sławomira Cyzę na stanowisko Prezesa oraz Dyrektora Zarządzającego Alstom w Polsce, na Ukrainie i Krajach Bałtyckich. W nowej roli Sławomir Cyza będzie odpowiedzialny za zarządzanie działalnością Alstom w tych krajach, a także będzie odgrywał kluczową rolę w dalszej integracji firmy po połączeniu z Bombardier Transportation w styczniu 2021 r. Nominacja wspiera dalszy rozwój działalności biznesowej i produkcyjnej Alstom w tym strategicznym regionie, gdzie Polska jest jednym z największych rynków Alstom w Europie - informuje spółka.

- Sławomir jest związany z grupą Alstom i branżą kolejową od ponad 10 lat, odpowiadał za wprowadzenie szeregu zmian w strukturach organizacyjnych firmy, które okazały się skuteczne i udane. Wierzę, że jego bogate doświadczenie w zarządzaniu operacyjnym, a także planowanie strategiczne i koncentracja na pracownikach wraz z unikalnymi umiejętnościami i cechami osobistymi pozwolą mu dalej rozwijać naszą działalność biznesową i produkcyjną w Polsce, na Ukrainie i w Krajach Bałtyckich, które są priorytetowymi rynkami dla Alstom – powiedział Antonio Moreno, Dyrektor Zarządzający Alstom w Europie Środkowej-Wschodniej.

Sławomir Cyza jest związany z Alstom od ponad 10 lat - początkowo jako Dyrektor HR w Polsce oraz w zakładzie Alstom Konstal w Chorzowie, później jako Dyrektor HR w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie budował organizację Alstom w 17 krajach. Pełnił również funkcję Członka Zarządu kilku podmiotów prawnych Alstom. Na przestrzeni lat Sławomir Cyza kierował wieloma przełomowymi projektami, które obejmowały zmiany organizacyjne na dużą skalę w Polsce i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

- Jestem dumny z tego, że mogę być częścią Alstom, firmy, która jest największym producentem w branży kolejowej w Polsce oraz kluczowym graczem na globalnym rynku mobilności. Przed nami wiele ciekawych projektów w Polsce, na Ukrainie i w Krajach Bałtyckich, takich jak np. Rail Baltica czy Centralny Port Komunikacyjny. Nieustannie będziemy dążyć do innowacji, zwłaszcza w obszarach rozwiązań wodorowych, kolei dużych prędkości oraz systemów sterowania ruchem. Jestem przekonany, że dzięki doświadczonemu zespołowi profesjonalistów, globalnemu know-how i kompleksowej ofercie Alstom z powodzeniem wykorzystamy szanse na poszczególnych rynkach - powiedział Sławomir Cyza, prezes i dyrektor zarządzający Alstom w Polsce, na Ukrainie oraz w Krajach Bałtyckich.

Polska, Ukraina i Kraje Bałtyckie należą do klastra Europy Środkowej i Wschodniej (CEE) grupy Alstom. Polska jest nie tylko największym producentem w branży kolejowej w regionie, tu mieści się również siedziba główna Alstom na kraje CEE, a firma zatrudnia w kraju ponad 4000 osób w 11 zakładach. Alstom jest największym producentem i eksporterem w branży kolejowej w Polsce.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]