WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

10 milionów euro dla EIT InnoEnergy na rozwoju kompetencji w e-mobilności

  • 28 lutego 2022 09:37
  • : : autor: AMC
Reklama

Komisja Europejska przyznała EIT InnoEnergy, organizacji wspierającej rozwój zrównoważonej energii w Europie, finansowanie w wysokości 10 mln euro na działania Akademii Europejskiego Sojuszu na rzecz Baterii (EBA). Grant przyznano po podpisaniu listu intencyjnego przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), który jest organem Unii Europejskiej, a EIT InnoEnergy. Akademia EBA została powołana w 2021 r. i jest wiodącym programem służącym przekwalifikowaniu i podnoszeniu kompetencji pracowników w europejskim łańcuchu wartości związanym z wytwarzaniem baterii, tak by z wyprzedzeniem odpowiedzieć na rozwój e-mobilności - czytamy w komunikacie prasowym.

- Przyznany grant to kolejne potwierdzenie zaangażowania Komisji Europejskiej w inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju, takie jak Akademia EBA. Zapewniają one Europie utrzymanie wiodącej roli w transformacji energetycznej w obliczu skokowego wzrostu e-mobilności. Podkreśleniem roli Unii Europejskiej w tym procesie jest rosnąca liczba projektów w całym europejskim łańcuchu wartości związanym z wytwarzaniem baterii, co wymaga przeszkolenia, podniesienia kwalifikacji lub przekwalifikowania około 800 000 pracowników do 2025 r. w celu zaspokojenia popytu - informuje spółka.

Akademia EBA zapewnia ekosystem edukacyjny i szkoleniowy dla biznesu, łącząc wiedzę i doświadczenie badaczy, przedsiębiorców i ekspertów z EIT InnoEnergy z 18 różnych krajów w jedną, kompleksową ofertę usług edukacyjnych. Dotacja przyspieszy rozwój i zasięg Akademii zapewniając skalowalny dostęp do nauki i rozwoju w tym dostęp do programów rozszerzonej rzeczywistości i materiałów edukacyjnych online oraz oferty stacjonarnych warsztatów.

List intencyjny w sprawie grantu został podpisany 23 lutego przez Diego Pavia, CEO EIT InnoEnergy oraz Martina Kerna, Dyrektora EIT na szóstym posiedzeniu wysokiego szczebla EBA w obecności Maroša Šefčoviča, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej ds. Stosunków Międzyinstytucjonalnych i Prognozowania; Nicolasa Schmita, Europejskiego Komisarza ds. Zatrudnienia i Praw Socjalnych oraz Thierry'ego Bretona, Europejskiego Komisarza ds. Rynku Wewnętrznego.

Trzy państwa członkowskie UE - Francja, Hiszpania i Węgry, już wyraziły zamiar wprowadzenia tych wysokiej jakości programów szkoleniowych we współpracy z Akademią Europejskiego Sojuszu na rzecz Baterii.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]