REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Pomagają uchodźcom z Ukrainy

  • 7 marca 2022 12:17
  • : : autor: AMC
Reklama

Grupa ORLEN aktywnie zaangażowała się w pomoc humanitarną skierowaną do uchodźców z Ukrainy. W ramach działań społecznych przygotowano ogrzewane namioty przy granicy polsko-ukraińskiej, w których dostępne są ciepłe przekąski i napoje. Przekazano również ponad 30 tysięcy litrów paliwa dla miasta Przemyśl do wykorzystania w ramach pomocy uchodźcom. Już ponad 30 osób, w tym przede wszystkim matki z dziećmi, jest pod opieką PKN ORLEN w obiektach hotelowych, które udostępniono w Płocku dla potrzebujących. Grupa ORLEN odpowiedziała też na apel kolejarzy i wspólnie z PKP Intercity, przekazano żywność ze stacji paliw dla ludności cywilnej w Kijowie - czytamy w komunikacie.

- Pomoc humanitarna dla uchodźców z Ukrainy płynie z całej Grupy ORLEN. Obok spółek we wsparcie zaangażowali się sami pracownicy, realizując projekty w ramach wolontariatu pracowniczego. Takie oddolne inicjatywy są szczególnie cenne, bo udowadniają, że solidarność w trudnych sytuacjach jest naszą mocną stroną. Wszystkie realizowane działania koordynowane są przez Fundację ORLEN, tak aby pomoc była kompleksowa i ukierunkowana na najpilniejsze potrzeby – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN ORLEN.

Na stacjach ORLEN w Hrubieszowie, Zamościu, Radymnie i Ustrzykach Dolnych postawiono ogrzewane namioty, w których uchodźcy będą mogli odpocząć, posilić się i napić gorącej kawy i herbaty. W odpowiedzi na zapotrzebowanie, PKN ORLEN dostarczył również łącznie ponad 3 tysiące ogrzewaczy i 10 tysięcy kocy termicznych na przejścia graniczne w Zosinie, Dołhobyczowie oraz Hrebenne.

W ramach wsparcia działań na rzecz uchodźców z Ukrainy, Grupa ORLEN przekazała również ponad 30 tysięcy litrów paliwa do miasta Przemyśl. Zostanie ono wykorzystane w transporcie osób przekraczających granicę w Medyce i udających się do punktów recepcyjnych w Przemyślu. Posłuży również do zasilenia agregatorów prądotwórczych i ogrzania namiotów, w których zatrzymują się uchodźcy, oczekując na transport do miejsca docelowego.

W pomoc uchodźcom z Ukrainy zaangażowali się aktywnie także pracownicy Grupy ORLEN w ramach wolontariatu. W wielu lokalizacjach zorganizowana została zbiórka darów rzeczowych. Trafiają one do Ukraińców przybywających do Polski, zostaną też przekazane przez Fundację ORLEN w konwojach humanitarnych na Ukrainę. W ramach wolontariatu pracowniczego na rzecz uchodźców z Ukrainy, istnieje możliwość pozyskania dodatkowych środków finansowych od Fundacji ORLEN.

PKN ORLEN rozpoczął również akcję w ramach programu lojalnościowego VITAY. Za każde 1000 punktów VITAY przekazane przez użytkowników, Fundacja ORLEN przeznaczy 5 zł na pomoc Ukrainie, a za każde 5000 punktów – 25 zł.

Grupa ORLEN, organizując pomoc dla uchodźców, jest w stałym kontakcie z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]