REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Pracownicy Grupy Enea uzbierali blisko 12 ton darów dla uchodźców

  • 17 marca 2022 09:35
  • : : autor: AMC
Reklama

Po kilku dniach od wybuchu wojny na Ukrainie Grupa Enea przystąpiła do organizacji działań pomocowych. W akcje mocno zaangażowali się pracownicy, którzy biorą udział w zbiórkach darów, wpłacają pieniądze na specjalne konto Fundacji Enea, pracują jako wolontariusze. Najpotrzebniejsze dla uchodźców produkty zbierane były w ponad 50 lokalizacjach w całej Polsce. Tylko w drugim tygodniu zbiórki udało się zgromadzić 11 ton darów. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za okazane serce - czytamy w komunikacie.

Przez dwa tygodnie akcji zbierane były żywność, artykuły chemiczne, środki opatrunkowe, koce i śpiwory. Po pierwszym tygodniu do kopalni w Bogdance zostało przewiezionych ponad 800 kg darów. W drugiej edycji udało się uzbierać 11 ton darów. Tylko z Poznania wyjechały 2 tony artykułów. Duże transporty wyruszyły również ze Szczecina, Kozienic, Elektrowni Połaniec, a zbiórki były prowadzone w całej Polsce.

Zgromadzone rzeczy zostały przekazane do kopalni w Bogdance oraz oddziałom PCK w Poznaniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Białymstoku, Bydgoszczy i Szczecinie. Trafią do uchodźców rozlokowanych w kraju. Artykuły, głównie chemiczne, trafiły również do Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. W działania wolontariackie włączyło się ponad 50 wolontariuszy z całej Grupy.

Pracownicy i wolontariusze Grupy Enea od lat udowadniają, że potrafią się mobilizować i nieść pomoc, gdy jest ona potrzebna. W dwa tygodnie udało się zebrać blisko 12 ton darów, najpotrzebniejszych rzeczy dla tych, którzy uciekają przed wojną. Udostępniliśmy nasze ośrodki, by dać bezpieczne schronienie kobietom i dzieciom. Wszystkim zaangażowanym we wszelkie działania pomocowe ogromnie dziękuję. Wasze wielkie serca i szczodrość są wyrazem solidarności z ludźmi, których świat dosłownie legł w gruzach – podkreśla Paweł Szczeszek, prezes Enei.

W Grupie Enea cały czas trwa pracownicza zbiórka pieniędzy. Na specjalnym koncie uruchomionym przez Fundację Enea jest już ponad 45 000 zł. Fundusze te zasilą Caritas Polska.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]