REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Przekazali Caritasowi ponad milion na pomoc obywatelom Ukrainy

  • 5 kwietnia 2022 15:19
  • : : autor: AMC
Reklama

Skuteczna pomoc, to pomoc długofalowa. PGNiG w zakresie wsparcia obywateli Ukrainy współpracuje między innymi z Caritas archidiecezjalnymi, które działają nie tylko w strefie przygranicznej, ale wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zapewnienie godnych warunków osobom dotkniętym wojną. Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza przeznaczyła na ten cel ponad 1 mln zł - informuje spółka.

W związku z wojną w Ukrainie Spółki Skarbu Państwa aktywnie włączyły się w pomoc humanitarną, przekazując na ten cel ponad 20 milionów złotych. Jak zwykle zareagowały one błyskawicznie, pokazując jak ważne jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi i nie poprzestały na pojedynczych akcjach. Pomagają systemowo a dzięki takim współdziałaniom, jak to pomiędzy PGNiG oraz Caritas, wsparcie trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebne – podkreśla Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych.

- Od początku konfliktu minął już ponad miesiąc. Jest to dla nas wszystkich egzamin zarówno z szeroko rozumianego człowieczeństwa, ale także z umiejętności długofalowego działania w sytuacjach kryzysowych. Nasza współpraca z Caritas jest tego znakomitym przykładem – mówi Paweł Majewski, prezes PGNiG.

– Dzięki stałemu kontaktowi naszej Fundacji z oddziałami Caritasu poszczególnych archidiecezji i diecezji jesteśmy w stanie reagować także na doraźne potrzeby i dostosowywać swój plan pomocowy do bieżącego zapotrzebowania – dodaje.  

Caritas, dzięki między innymi wsparciu PGNiG, realizuje pomoc humanitarną poprzez dostarczanie podstawowego wsparcia materialnego nie tylko w zakresie żywności, leków, środków higienicznych czy artykułów dla dzieci i niemowląt, ale także przygotowania posiłków wydawanych osobom potrzebującym oraz zapewnienia zakwaterowania dla ukraińskich dzieci i ich rodzin z terenów objętych działaniami zbrojnymi.

- Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza nie ustaje w niesieniu pomocy obywatelom Ukrainy. Bardzo ważne dla nas jest, by pomoc była kierowana lokalnie, dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z Caritas archidiecezjalnymi, które prowadzą szerokie działania pomocowe, odpowiadając na aktualne potrzeby. Dotychczas pomogliśmy Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Krakowskiej oraz Przemyskiej. Wsparcie obejmuje pomoc w Polsce, ale również na terenach objętych wojną – dodaje Karolina Dłuska, prezes Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza wsparła Caritas Archidiecezji Przemyskiej, które uczestniczy w organizacji konwojów humanitarnych.

- Caritas Archidiecezji Przemyskiej od pierwszych dni inwazji Rosji na Ukrainę prowadzi szereg działań, mających na celu pomoc humanitarną dla osób dotkniętych skutkami wojny. Transporty humanitarne organizowane są codziennie, dotychczas udało się zorganizować około 230 tirów i ponad 70 busów. Dziękujemy Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz GK PGNiG za dołożenie cegiełki w udzielaną przez nas pomoc potrzebującym, takie wsparcie jest nieocenione – mówi Ks. Artur Janiec, Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]