REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Kwiat za grat – wymienimy elektrośmieci na rośliny z Eneą Operator

  • 19 kwietnia 2022 14:20
  • : : autor: AMC
Reklama

Enea Operator zaprasza do wspólnej akcji ekologicznej. W kwietniu, we współpracy ze studentami oraz szkołami patronackimi, firma wymieni elektrośmieci na sadzonki kwiatów. Aby otrzymać rośliny, wystarczy przynieść z domu stare telefony, ładowarki, niedziałający sprzęt elektroniczny czy drobne AGD. Zbiórki odbędą się w Szczecinie, Poznaniu i Nowej Soli.

- Akcja ma na celu zbiórkę elektrośmieci, za które uczestnicy wydarzenia otrzymają sadzonki kwiatów, które są symbolicznym podziękowaniem za dbanie o środowisko. Każdy otrzyma jedną lub dwie sztuki. Selekcja odpadów jest bardzo ważna. Dzięki takim zbiórkom specjalistyczne firmy, które zajmują się gospodarką odpadami będą mogły te śmieci posegregować, oddzielić surowce do ponownego wykorzystania i poddać recyclingowi lub utylizacji. A wszystko w sposób bezpieczny dla środowiska - czytamy w komunikacie. 

Przynieść można drobny sprzęt AGD (odkurzacze, tostery, czajniki, mikrofalówki), RTV (telewizory, głośniki, słuchawki) oraz laptopy, telefony, ładowarki czy suszarki. Podczas akcji nie będą przyjmowane baterie i świetlówki, ponieważ są to odpady niebezpieczne, które wymagają osobnej selekcji. Nie będą przyjmowane również duże sprzęty AGD, które można oddawać przez cały rok do dedykowanych punktów.

- W ubiegłym roku zorganizowaliśmy zbiórkę elektrośmieci w Szczecinie, razem ze studentami Uniwersytetu Szczecińskiego. Akcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że zdecydowaliśmy się na jej rozszerzenie o dodatkowe miasta z naszego terenu działania. Za nami już bardzo owocny „Kwiat za grat” w Bydgoszczy, a teraz liczymy na dobrą frekwencję w Poznaniu, Szczecinie i Nowej Soli. Serdecznie zachęcamy do udziału – powiedział Mateusz Gościniak, rzecznik prasowy Enei Operator.

Elektroodpady nie mogą być wyrzucane łącznie z innymi odpadami, ponieważ zawierają substancje szkodliwe oraz trujące. Dlatego tak ważna jest ich selekcja i utylizacja w odpowiedni sposób. Jeżeli nie wiesz co zrobić ze starą elektroniką, to właśnie jest świetna okazja, żeby się jej bezpiecznie pozbyć.  

 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]