REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Alstom planuje zatrudnić 150 informatyków w Katowicach

  • 13 lipca 2022 10:21
  • Opracowała: AMC
Reklama

Alstom w Polsce rozbudowuje swoje centrum rozwoju produktów cyfrowych w Katowicach. W związku z tym firma obecnie aktywnie poszukuje 150 nowych programistów, testerów i innych specjalistów IT, którzy w Katowicach będą pracowali m.in. nad rozwojem systemu do zarządzania ruchem kolejowym - czytamy w komunikacie prasowym.

Osoby zatrudnione w Katowicach będą tworzyć rozwiązania na skalę ogólnoświatową we współpracy z innymi centrami inżynierskimi Alstomu z Włoch, Szwecji i Belgii.

- W Polsce rozbudowujemy lokalne kompetencje praktycznie we wszystkich obszarach działalności kolejowej – od infrastruktury kolejowej po nowoczesne pociągi od prawie 100 lat w Katowicach. Nowe inwestycje w centrum rozwoju produktów cyfrowych świadczą o głębokim osadzeniu firmy na polskim rynku. Nasze rozwiązania informatyczne są budowane w oparciu o stabilne i nieulegające zmianom platformy – mówi Adam Juretko, wicerezes Alstom w Polsce, dyrektor zarządzający Alstom ZWUS.

Alstom wdrożył pierwszy w Polsce Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym (ERTMS) poziomu 2 na większości głównych linii kolejowych w kraju oraz centrum sterowania dla Metra Warszawskiego. Ponadto zbudowaliśmy 30 systemów scentralizowanego sterowania ruchem kolejowym (CTC), wyposażyliśmy ponad 200 stacji w komputerowe systemy zależnościowe i zmodernizowaliśmy ponad 1700 systemów sygnalizacji przejazdowej.

- Chcielibyśmy wejść z produktami z zakresu sygnalizacji kolejowej szerzej do innych krajów, a rozbudowa centrum rozwoju produktów cyfrowych jest drogą do tego celu – mówi Sławomir Cyza, prezes i dyrektor zarządzający Alstom w Polsce, Ukrainie i Krajach Bałtyckich.

Spółka przypomina, że systemy sterowania ruchem są równie ważne jak produkcja pojazdów, choć być może nie są one tak widoczne jak Pendolino, ale zapewniają płynność ruchu, automatyzują i cyfryzują polską kolej. Dzięki nim kolej jest szybsza, praktycznie bezwypadkowa i mniej awaryjna. Alstom jest jedynym producentem w Polsce, który posiada pełne portfolio produktów do zastosowań kolejowych.

- Alstom zatrudnia w Polsce ponad 4 tys. osób i działa w 11 zakładach w kraju, w tym w trzech zakładach produkcji taboru i komponentów - w Chorzowie, Wrocławiu i Świętochłowicach, zakładzie produkcji systemów sygnalizacji w Katowicach, centrum serwisowym Pendolino, a także centrach serwisowych Traxx i Twindexx w Warszawie, centrum serwisowym Traxx w Toruniu, zakładzie produkcji komponentów do lokomotyw w Łodzi oraz zakładzie produkcji wózków Coradia w Piasecznie - czytamy w informacji prasowej.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]