REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Policja otrzymała od Fundacji Enea dwa samochody elektryczne

  • 28 lipca 2022 14:44
  • Opracowała: AMC
Reklama

Nowoczesne, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska elektryczne pojazdy zasilą flotę Komendy Powiatowej Policji w Tucholi oraz Komisariatu Policji w Strzelnie. Radiowozy dla kujawsko-pomorskich funkcjonariuszy przekazano podczas uroczystego policyjnego apelu w Bydgoszczy. W sumie Fundacja Enea przekaże pięć nowych samochodów elektrycznych do wsparcia działań operacyjnych Policji z terenu swojego działania - informuje spółka.

– Bardzo dziękuję panu prezesowi Grupy Enea za to, że zawsze możemy na nich liczyć. Ja mam już siedmioletnie doświadczenia i współpraca z Państwa pracownikami jest zawsze bardzo profesjonalna. Bardzo dziękuję, że za pośrednictwem wsparcia Fundacji Enea możemy wesprzeć kujawsko-pomorską Policję dodatkowymi samochodami, które będą służyły mieszkańcom dwóch powiatów – powiedział Mikołaj Bogdanowicz, Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Pojazdy nie emitują do atmosfery spalin i dwutlenku węgla, są bezpieczne, zapewniają dłuższe bezawaryjne użytkowanie i wygodę w codziennej eksploatacji. Są przekazywane przez Fundację Enea nieodpłatnie. To element działań Grupy Enea na rzecz promocji celów zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu, w realizację których aktywnie zaangażowana jest Grupa. Elektryczne pojazdy trafiają do komend położonych na terenie działania Enei Operator – spółki z Grupy Enea odpowiedzialnej za dystrybucję energii elektrycznej.

– Cieszę się, że wraz z Fundacją Enea możemy wesprzeć policjantów pracujących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Przekazywane dziś samochody będą służyć nie tylko funkcjonariuszom dbającym o bezpieczeństwo nas wszystkich, ale również mieszkańcom Tucholi, Strzelna i okolicznych miejscowości. Od wielu lat wspieramy inicjatywy społeczne, których celem jest budowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko i dbanie o bezpieczeństwo wspólnot lokalnych. Jesteśmy firmą zaangażowaną społecznie, dlatego każde działanie zmierzające do poprawy jakości życia lokalnej społeczności, a także wspierające instytucje zaufania publicznego, do których należy właśnie Policja, jest dla nas niezwykle istotne – podkreśla Paweł Majewski, prezes Zarządu Enea S.A. 

– Możliwość pełnienia służby pojazdami elektrycznymi doskonale wpisuje się w trend elektromobilności, ochrony środowiska, dbania o czyste powietrze. To także dodatkowy element promocji polskiej policji, idziemy właśnie w tym kierunku – dodał nadinsp. Piotr Leciejewski, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]