REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Dokąd tupta jeż? TAURON wyposażył klinikę

  • 5 sierpnia 2022 08:35
  • Opracowała: AMC
Reklama

Jeż to symbol nowej strategii Grupy TAURON. Organizacja realizuje zobowiązanie złożone w trakcie prezentacji. Dzięki wsparciu Fundacji TAURON profesjonalne wyposażenie otrzyma lecznica w Stanowicach koło Rybnika - informuje spółka.

Zielony Zwrot TAURONA to nasz plan na mądrą transformację energetyczną. Pomagając jeżom, które stały się symbolem tej zmiany, pokazujemy, że troska o otaczającą nas rzeczywistość jest bardzo ważna. Zielony Zwrot TAURON przełoży się na pozytywne zmiany dla środowiska naturalnego, ale i regionu, w którym działamy – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURONA.

– Dzięki naszemu finansowemu wsparciu możemy dołożyć cegiełkę do powstającej Kliniki Jeża MegaZwierza. Naszą misją jest wsparcie i rozwój społeczności, w której działamy. Dążymy do tego, by koncentrować pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Dlatego Fundacja TAURON pomaga pracownikom, realizuje projekty wspierające promocję i ochronę zdrowia oraz edukację, jak również dba o rozwój młodych talentów. Fundacja wspiera też inicjatywy nastawione na ochronę środowiska naturalnego, dlatego postanowiliśmy wesprzeć zakup specjalistycznego sprzętu dla kliniki – wyjaśnia Barbara Stefaniak-Gnyp, prezes Fundacji TAURON.

Dzięki wsparciu Fundacji TAURON Klinika Jeża MegaZwierza w Stanowicach została wyposażona m.in. w inkubator dla małych zwierząt, stacjonarny koncentrator tlenu, mikroskop z trzecim torem optycznym, stetoskop dla małych zwierząt. Sprzęt ten jest niezbędny w trakcie ratowania jeży.

– TAURON na dużą skalę wspiera jeże. Domki dla jeży, leczenie jeży, kampanie promujące jeżowy dobrostan, działania są długofalowe, starannie przemyślane. Cieszę się, że nasza współpraca tak dobrze się rozwija. Sprzęt, o który wzbogaciła się powstająca Klinka dla Jeża MegaZwierz pozwoli na szybkie i skutecznie leczenie rannych i chorych kolczastych zwierzaków. To stało się dzięki finansowemu wsparciu TAURONA i jest to chwalebne – wyjaśnia Joanna Suwała, prowadząca Klinikę Jeża MegaZwierza.

Zapowiadając ogłoszenie nowej strategii TAURON zorganizował trzy happeningi w Warszawie, Krakowie, Katowicach pod wspólnym tytułem: Dokąd tupta jeż? Odpowiedź na to pytanie zaprezentowano w trakcie konferencji prasowej do Taurona, bo to tu środowisko naturalne jest priorytetem (link do wideo z prezentacji strategii).

W trakcie wydarzeń firma zaprezentowała „manifest jeżowy”. 

TAURON od czterech lat organizuje kampanie pomocowe dla jeży: buduje domki chroniące te zwierzęta oraz znaki przypominające kierowcom o jeżach.

Łącznie dzięki prowadzonej przez TAURON akcji do parków i ogrodów w południowej Polsce trafiło aż 100 domków dla jeży. Dwa długie tunele wejściowe skutecznie zabezpieczają wnętrze przed intruzami, takimi jak psy, kuny czy lisy.

 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]