WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Magazyn energii – jak wybrać i na jaki wydatek się szykować?

  • 22 września 2022 14:27
  • Tekst sponsorowany
Reklama

Poza znaną i coraz chętniej wykorzystywaną fotowoltaiką, popularność wśród nowoczesnych rozwiązań z zakresu energii wzbudzają magazyny energii. Wynika to z wielu korzyści, jakie ze sobą niosą.

Warto więc poruszyć ten temat, bo nie ma jednego typu magazynu i jednej ceny. Na co zatem należy się przygotować, jeśli chcemy skutecznie kumulować wytworzoną przez instalację fotowoltaiczną energię?

Na co zwrócić uwagę, wybierając magazyn energii?

Kupując magazyn energii, trzeba pamiętać, że choć urządzenia te są do siebie bardzo podobne, to jednak mogą znacznie różnić się parametrami. Szukając najlepszego modelu, na pewno należy zwrócić uwagę na pojemność akumulatora, bo od niej zależy to, jak wiele energii będzie w stanie zmagazynować.

Uwadze umknąć nie może również moc urządzenia. Oczywiście im jest ona wyższa, tym lepiej. W sprzedaży dostępne są akumulatory żelowe, a także litowo-jonowe, choć najczęściej polecanymi są litowo-jonowe, które są lżejsze i zarazem wydajniejsze. Poza tym mają mniejszą masę i większą pojemność netto, dlatego są chętnie wykorzystywane w domach. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie: https://eonfoton.pl/.

Ile kosztuje magazyn energii?

Trzeba liczyć się z tym, że magazyn energii nie jest tani, ale inwestycja w to urządzenie zdecydowanie się opłaca. Profesjonalny magazyn o pojemności około 10 kWh kosztuje blisko 20-25 tys. złotych netto. Zawsze lepsze komponenty podnoszą cenę tego urządzenia. Dlatego ostateczna cena na pewno będzie zależała od indywidualnie dokonanego wyboru.

Należy również podkreślić, że wraz z biegiem lat magazyny energii mogą być coraz tańsze z uwagi na to, że z czasem na rynku pojawiają się nowe firmy, oferujące nowe urządzenia. Silna konkurencja wymusza na producentach sprzedaż magazynów po niższej cenie. Nie bez znaczenia jest też upowszechnianie się technologii.

Chcąc dobrze wybrać magazyn energii i nie wydać na tę inwestycję zbyt dużej kwoty, warto poradzić się fachowców, najlepiej tych, którzy zajmują się ich sprzedażą. Pomogą wybrać urządzenie o odpowiednich parametrach i podpowiedzą, jak można sfinansować ten zakup. Z pewnością wyjaśnią też, jak powinien przebiegać montaż i jak magazyn ten obsługiwać. Sprawdź ofertę eonfoton.pl . Magazyn energii do fotowoltaiki w sumie już nie jest nowością, ale mimo to wiele osób jeszcze nie za bardzo orientuje się, jak działa to urządzenie.

123
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]