REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Przekonują firmy do efektywności energetycznej

  • 29 września 2022 13:30
  • Opracowała: AMC
Reklama

Najtańsza energia to ta zaoszczędzona - przekonuje TAURON w kolejnym poradniku skierowanym do biznesu. Nawet o 30 procent może obniżyć rachunki za energię firma, która wdroży rozwiązania optymalizujące ich zużycie – podkreślają eksperci energetycznego lidera w ebooku dla biznesu. Audyt energetyczny i wprowadzone w jego wyniku rozwiązania proefektywnościowe potrafią wygenerować dla firmy znaczą redukcję zużycia energii.

W komunikacie spółka przypomina, że z wysokimi cenami energii elektrycznej zmaga się dziś cała Europa. To efekt wielu wydarzeń zewnętrznych, na które sektor elektroenergetyczny nie ma wpływu, takich jak wojna w Ukrainie, kryzys energetyczny i surowcowy wywołany przez Rosję oraz ciągle zaostrzająca się polityka klimatyczna Unii Europejskiej. Dlatego rząd zaproponował szereg rozwiązań prawnych, aby ochronić klientów indywidualnych oraz biznesowych przed wysokimi cenami energii elektrycznej.

- Musimy wrócić do podstawowych pojęć takich jak bezpieczeństwo energetyczne, czyli konieczności zapewnienia energii elektrycznej po akceptowalnych społecznie cenach. Dziś spółki energetyczne muszą ustalać ceny zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, a europejskie mechanizmy giełdowe uniemożliwiają spółkom energetycznym obniżanie cen. W sytuacji kiedy Rosja prowadzi wojnę hybrydową z Europą wykorzystując surowce naturalne ten unijny mechanizm dławi europejską gospodarkę - mówi Paweł Szczeszek, prezes zarządu Grupy TAURON.

– Dodatkowo efektywne korzystanie firm z zasobów energetycznych jest szczególnie istotne dla ograniczenia kosztów działalności każdego przedsiębiorstwa. Dlatego wspieramy wdrażanie rozwiązań z zakresu zwiększania efektywności energetycznej, przynoszących realne oszczędności w biznesie – wyjaśnia szef energetycznej grupy.

Dlatego TAURON zachęca firmy do rozwiązań zapewniających wyższą efektywność energetyczną. Przykładowo są to rozwiązania pozwalające ograniczyć straty energii albo nowe rozwiązania, które w efekcie pozwalają zmniejszą zużycie energii lub też zwiększą efektywność konkretnych procesów w firmie. Jedną z optymalizacji jest inteligentne zarządzanie istotnymi systemami w dużych obiektach, które efektywnie dostosowuje zużycie energii i ciepła do zmiennego obciążenia obiektu. Rozwiązanie to pozwala efektywniej zarządzać układami ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji w budynkach wielkokubaturowych, takich jak centra handlowe, biurowce, hale sportowe i widowiskowe.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]