REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Jak uczyć o energetyce i energii jądrowej

  • 18 października 2022 09:58
  • Opracowała: AMC
Reklama

Trwa rekrutacja na szkolenia „Jak uczyć o energetyce i energii jądrowej" dla nauczycieli i doradców metodycznych ds. nauczania m.in. fizyki, chemii, geografii, biologii, przyrody i wychowania do bezpieczeństwa w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Szkolenie stacjonarne i w wersji on-line organizuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z Wydziałem Biologii i Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Rozwój energetyki, w szczególności energetyki jądrowej, wymaga odpowiedniego kształcenia i przygotowania zawodowego. Dzięki nauczycielom, poznawanie zagadnień związanych z energetyką i energią jądrową może wzbudzić wśród uczniów pasję i zaowocować w przyszłości rozwojem kariery zawodowej w sektorze jądrowym – jednym z najbardziej innowacyjnych w światowej gospodarce.

Celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy o energetyce i energii jądrowej oraz udoskonalenie warsztatu metodycznego nauczycieli tak, aby mogli prowadzić zajęcia z uczniami w nowy i atrakcyjny sposób. Program szkoleń odpowiada potrzebom nauczycieli, jest zgodny z celami Programu Polskiej Energetyki Jądrowej i podzielony na trzy części – wykładową, merytoryczną oraz praktyczną.

W trakcie szkolenia nauczyciele będą mogli wysłuchać wykładów ekspertów dotyczących m.in.: rodzajów, źródeł, skutków i sposobów wykorzystywania promieniowania jonizującego, a także powstawania i pozyskiwania energii z procesów rozszczepienia i nukleosyntezy oraz zasad bezpieczeństwa i ochrony radiologicznej, jak również przyczyn, skutków i przeciwdziałania zmianom klimatu i redukcji antropogenicznych emisji gazów cieplarnianych.

Po szkoleniu nauczyciele otrzymają pakiet edukacyjny tzw. edu-boxa, który zawiera m.in.: gry planszowe, puzzle, memo, przykładowe scenariusze lekcji, instrukcje zadań, karty pracy i kalendarz nauczyciela. Każdy uczestnik otrzyma również urządzenie do samodzielnego badania poziomu promieniowania jonizującego wraz z aplikacją na smartfona oraz pen drive’a z materiałami popularno-naukowymi. Dzięki tym pomocom nauczyciele będą mogli przeprowadzać eksperymenty oraz ćwiczenia modelujące i symulacyjne w klasie, a tym samym przybliżać uczniom zagadnienia związane z energetyką jądrową.

Szkolenia odbędą się w następujących terminach:

Szkolenie stacjonarne - 28 października 2022 r. (piątek) w godzinach 9-17  w siedzibie Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Arego Sternfelda (ul. Pomorska 16A w Łodzi) - szkolenie dla nauczycieli z województwa łódzkiego;

Szkolenia on-line -  19 listopada 2022 r. (sobota) w godzinach: 9 – 13 - szkolenia dla nauczycieli z województwa wielkopolskiego.

W każdym szkoleniu może wziąć udział 40 osób. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje data zgłoszenia. Rejestracji należy dokonać wysyłając wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy na adres e-mail: poznajatom@biol.uw.edu.pl Szczegółowe informacje (formularz oraz program) dotyczące szkolenia umieszczone są na stronie: www.poznajatom.edu.pl

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]