REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Gotowi na sezon jesienno-zimowy w Częstochowie

  • 24 października 2022 11:58
  • Opracowała: AMC
Reklama

Fortum co roku przeprowadza niezbędne inwestycje modernizacyjne i przeglądy tak, aby Elektrociepłownia Częstochowa oraz sieć ciepłownicza były przygotowane do wysokiej dyspozycji, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Zaplanowane inwestycje sieciowe w Częstochowie w tym roku wyniosą blisko 24 mln zł, z czego na inwestycje w sieć przeznaczymy niemal 7 mln zł - informuje spółka.

- Od początku stycznia do końca września zrealizowaliśmy podłączenia budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej m.in. przy ulicach Poleskiej, Okulickiego, Jasnogórskiej, Małopolskiej, Limanowskiego i Piłsudskiego. Łączna długość nowo wybudowanych przyłączy od początku roku do końca września wyniosła 2,5 km. Okres wiosenno-letni to w naszych harmonogramach czas intensywnej pracy nad modernizacją sieci ciepłowniczej. Od początku roku zmodernizowaliśmy sieć w rejonie ulic Niepodległości, Waszyngtona, Kopernika, Goszczyńskiego i Legionów. Sieć ciepłownicza jest dobrze przygotowana na dostarczanie ciepła mieszkańcom Częstochowy – mówi Andrzej Żyła, główny specjalista ds. inwestycji Fortum.

Działania prowadzone przez Fortum w Częstochowie obejmują nie tylko sieć ciepłowniczą, ale także nowoczesną elektrociepłownię przy ul. Rejtana.

- Na tegoroczny remont letni przeznaczyliśmy 5,5 mln zł. Miał on szeroki zakres i obejmował remont kotła CFB, czyli serca elektrociepłowni, remont układów podawania paliwa oraz instalacji towarzyszących. Wszystkie działania służb podczas remontu miały na celu uzyskanie wysokiej dyspozycyjności źródła w sezonie ciepłowniczym, by zminimalizować ryzyko braku dostaw ciepła dla mieszkańców Częstochowy. Aktualnie posiadamy zapas węgla na 3 miesiące, mamy kontrakty na kolejne dostawy węgla i jesteśmy przygotowani na sezon jesienno-zimowy – mówi Jakub Kołodziejczyk, kierownik Elektrociepłowni Fortum w Częstochowie.

Elektrociepłownia w Częstochowie produkuje ponad 87 proc. ogółu ciepła sieciowego, wytwarzanego w mieście a powiększająca się liczba odbiorców ciepła sieciowego w mieście i systematyczna likwidacja indywidualnych palenisk wśród mieszkańców przyczynia się do poprawy jakości powietrza w mieście.

Częstochowska elektrociepłownia jest zasilana węglem kamiennym i biomasą w proporcjach 70/30 udziału energetycznego. Paliwo dostarczane do elektrociepłowni pochodzi od lokalnych dostawców – węgiel jest kontraktowany w Polskiej Grupie Górniczej a biomasa pochodzi m.in. od krajowych dostawców zrębki drzewnej.

.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]