REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Wsparcie finansowe w ramach Czyste Powietrze nad Gliwicami

  • 29 listopada 2022 17:37
  • Opracowała: AMC
Reklama

Nawet 36 tys. zł wsparcia jest do zdobycia w naborze uzupełniającym „Czystego Powietrza nad Gliwicami” – miejskiego programu dotacyjnego realizowanego w ramach unijnego konkursu. Dofinansowanie jest przeznaczone dla właścicieli, współwłaścicieli i użytkowników wieczystych budynków jednorodzinnych w Gliwicach, którzy zdecydują się zastąpić nieekologiczne źródło ogrzewania ciepłem z sieci PEC, a w przypadku, gdy jest to technicznie niemożliwe (bądź nieuzasadnione ekonomicznie) – ogrzewaniem gazowym, elektrycznym lub pompą ciepła. Nabór ruszył 17 listopada i potrwa do 17 grudnia - czytamy w komunikacie. 

Smog od lat jest na celowniku Gliwic. Warte dziesiątki milionów złotych kompleksowe działania na rzecz ograniczenia niskiej emisji przynoszą jednak efekty. Jakość gliwickiego powietrza poprawia się – choć z pewnością w tej ważnej kwestii wiele jest jeszcze do zrobienia. Najnowsza propozycja miasta to nabór uzupełniający w programie dotacyjnym „Czyste Powietrze nad Gliwicami – wymiana indywidualnych źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych”, realizowanym w ramach unijnego konkursu.

KTO MOŻE STARAĆ SIĘ O DOTACJĘ?
Każdy właściciel, współwłaściciel lub użytkownik wieczysty budynku jednorodzinnego w Gliwicach, który posiada i chce zlikwidować:

źródło ciepła na paliwo stałe klasy 3 według normy PN-EN 303 – 5:2012,
źródło ciepła na paliwo stałe klasy 4 według normy PN-EN 303-5:2012,
urządzenie bezklasowe,
służące jako podstawowe źródło ciepła w budynku jednorodzinnym.

NA CO?
Dofinansowanie można uzyskać na likwidację wymienionego wyżej nieekologicznego źródła ogrzewania i zastąpienie go ciepłem systemowym poprzez przyłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej. Gdy nie ma technicznych możliwości podłączenia lub gdy podłączenie nie jest uzasadnione ekonomicznie do końca 2023 roku, należy zainstalować ogrzewanie elektryczne, kondensacyjny kocioł gazowy, pompę ciepła powietrze – woda lub powietrze – powietrze bądź gruntową pompę ciepła.

Strona 1 z 4
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]