REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Biznes chce zielonej energii

  • 1 grudnia 2022 16:25
  • Opracowała: AMC
Reklama

Pierwsza w Polsce platforma handlu wyłącznie zieloną energią – reo.pl, funkcjonuje od początku maja bieżącego roku. W tym czasie zaufało jej już ponad 100 Klientów biznesowych – zarówno z sektora MŚP, jak i dużych przedsiębiorstw. Sukces platformy łączącej wytwórców energii z OZE (w tym prosumentów) z jej odbiorcami to kolejny dowód na rosnącą dynamikę zainteresowania zieloną energią - czytamy w informacji prasowej.

Reo.pl i format działania platformy wpływają na coraz większe zainteresowanie polskich przedsiębiorców. Głównie za sprawą atrakcyjnych ofert i przejrzystych zasad działania. W serwisie spotykają się bowiem wytwórcy wyłącznie zielonej, certyfikowanej energii elektrycznej, pochodzącej w 100% z OZE (z fotowoltaiki, wiatru, biomasy czy elektrowni wodnych) z odbiorcami tejże energii. Oferty kupna i sprzedaży określone są w prosty i czytelny sposób. Co ważne, użytkownicy reo.pl mają wsparcie operatora platformy, który bierze na siebie obowiązki formalne i organizacyjne wiążące się z zakupem lub sprzedażą energii, w tym zmianą sprzedawcy i bilansowaniem kontraktu.

Całkowita Sprzedaż energii do odbiorców końcowych od maja do października tego roku wyniosła na reo.pl 21.700 MWh i stale rośnie. Blisko 70% zielonej energii pochodziło z biogazowni, 28% z farm wiatrowych i ok. 2% z farm fotowoltaicznych.

- Platforma skupia świadomych przedstawicieli biznesu, zarówno z sektora MŚP, jak i dużych przedsiębiorstw, dla których temat OZE jest ważnym punktem w opracowywanych i realizowanych strategiach CSR lub ESG oraz realnym działaniem na rzecz zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, budowania mocnej i nowoczesnej pozycji rynkowej, a także optymalizacji kosztów w firmie – podkreśla Grzegorz Tomasik, wiceprezes zarządu reo.pl.

Ceny sprzedaży i zakupu energii na Reo.pl odzwierciedlają w pewien sposób ogólne trendy na rynku energii, stąd duże wahania cenowe jakie można było zaobserwować w ostatnich miesiącach. W związku z regulacjami wprowadzonymi w listopadzie, które dotyczą m.in. ograniczenia wysokości cen energii elektrycznej, ceny zapewne będą niższe w końcówce roku 2022. Segment MŚP, który ma cenę gwarantowaną 785 zł/MWh, stanowi bowiem znaczącą część rynku B2B obecnego na platformie reo.pl.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]