WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Fotowoltaika dla firm - czy warto?

  • 2 lutego 2023 11:04
  • Tekst sponsorowany
Reklama

Inwestycja w panele fotowoltaiczne to chętnie wybierane rozwiązanie nie tylko przez właścicieli gospodarstw domowych, ale także firmy. Przedsiębiorstwa na całym świecie dążą do ograniczenia kosztów swojej działalności. Rosnące z roku na rok ceny prądu przyczyniły się do tego, że odnawialne źródła energii cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wytwarzanie własnego prądu przynosi liczne korzyści, nie tylko pozwala nam zmniejszyć rachunki za energię elektryczną, ale też wpływa na prestiż przedsiębiorstwa.

Jakie są najważniejsze zalety fotowoltaiki dla firm?

1. Oszczędność finansowa

Pomimo tego, że inwestycja w panele słoneczne nie należy do najmniejszych, to jednak jest wyjątkowo opłacalna. Poniesione na montaż i zakup systemu fotowoltaicznego koszty zwrócą się po upływie ok. 5-7 lat. Niestety, ceny prądu są bardzo wysokie i nic nie wskazuje na to, że w ciągu najbliższego czasu nastąpi ich spadek. Rachunki za energię elektryczną są dotkliwe zwłaszcza dla zakładów produkcyjnych, u których zużycie prądu jest bardzo wysokie. Produkując swój własny prąd, możemy w pełni uniezależnić się od polityki cenowej. Więcej informacji o fotowoltaice dla firm i korzyściach, jakie przynosi, znajdziesz tu: http://sunergo.pl/fotowoltaika-dla-firm/.

2. Niezależność energetyczna przedsiębiorstwa

Kolejną zaletą fotowoltaiki dla firm jest możliwość maksymalnej niezależności energetycznej przedsiębiorstwa. Inwestując w odnawialne źródła energii, nie musimy obawiać się wzrostu cen. Firma przestaje być zależna od dostawcy prądu i jest w stanie lepiej kontrolować swój budżet. Wytworzona energia może być wykorzystana na bieżące potrzeby, natomiast ewentualne nadwyżki zużyte w czasie mniejszego uzysku lub w nocy. Warto podkreślić, że instalacja fotowoltaiczna jest właściwie bezobsługowa, a jej koszty eksploatacji są wyjątkowo niskie. 

3. Pozytywny wpływ na wizerunek firmy

Zakup paneli słonecznych sprzyja pozytywnemu postrzeganiu przedsiębiorstwa przez klientów czy kontrahentów. Konsumenci coraz częściej oczekują od marek przykładania uwagi do ekologii oraz dbania o przyrodę. Według badań konsumenci lepiej odbierają firmy zaangażowane w ochronę środowiska. Warto więc zdecydować się na inwestycję w fotowoltaikę, także dla podniesienia prestiżu firmy i lepszego postrzegania naszego biznesu przez odbiorców.

4. Bezpieczeństwo inwestycji

Nie można zapominać też o tym, że panele słoneczne to bezpieczna i trwała inwestycja. Raz poniesiony wydatek zwraca się w relatywnie krótkim czasie. Jest to też rozwiązanie na całe długie lata. Instalacja zamontowana przez profesjonalistów jest bezobsługowa, wytrzymała, odporna na warunki atmosferyczne i bezawaryjna. 

5. Ekologia

Decydując się na samodzielną produkcję prądu, ograniczamy emisję CO2 do atmosfery. Tradycyjne źródła energii pochodzą z paliw kopalnianych, a ich zasoby dosyć szybko maleją. Ma to oczywiście wpływ na ich cenę. Ponadto spalanie węgla, ale także gazu nie jest ekologiczne. Energia uzyskiwana ze słońca jest niewyczerpalna oraz czysta, co za tym idzie przyjazna dla środowiska. Warto więc zainstalować w panele fotowoltaiczne, aby zadbać o lepszą przyszłość naszej planety.

6. Łatwość finansowania

Pamiętajmy, że nie musimy wcale ponosić pełnego kosztu instalacji fotowoltaiki z budżetu firmy. Istnieją bowiem pewne wygodne formy finansowania fotowoltaiki dla firm. Pierwszą z opcji jest skorzystanie z leasingu na panele słoneczne. Takie rozwiązanie wiąże się z niewielką ilością formalności oraz dosyć niskimi ratami, które można uwzględnić w kosztach firmowych. Przedsiębiorstwa mogą też zdecydować się na zaciągnięcie kredytu na fotowoltaikę dla firm. Działają też pewne programy wojewódzkie, w ramach których można uzyskać niskoprocentową pożyczkę. Pożyczek firmowych na instalacje fotowoltaiczne udzielają również banki komercyjne.

Fotowoltaika dla firmy - czy rzeczywiście warto?

Inwestycja w fotowoltaikę dla firm wiąże się z dosyć wysokimi kosztami. Pomimo tego warto pamiętać, że jest to opłacalna inwestycja w przyszłość. Rozwijając swój biznes, należy myśleć w dłuższej perspektywie, jak i analizować ścieżki rozwoju. Panele słoneczne są sposobem na znaczne oszczędności, ale też poprawiają opinie o samej marce. Dzięki różnym dofinansowaniom inwestycja w nowoczesne technologie nie musi być wcale dla firmy dużym obciążeniem finansowym. 

 

193
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]