REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Kiedy sprawdzi się butla z gazem?

  • 17 stycznia 2024 15:25
  • Tekst sponsorowany
Reklama

Butla z gazem to doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie paliwo będzie potrzebne doraźnie, tylko na krótki czas. Planując długoterminowe użytkowanie, zawsze bardziej opłacalne jest doprowadzenie klasycznego przyłącza, natomiast nietrudno wyobrazić sobie sytuacje, w których mobilność odgrywa kluczową rolę. Najprostszym przykładem mogą być wszystkie sezonowe aktywności związane z turystyką i wypoczynkiem. Propan to w końcu nie tylko ogrzewanie gazowe — błękitne paliwo da się wykorzystać również do gotowania, a nawet widowiskowego oświetlania imprez plenerowych.

Kiedy sprawdzi się butla z gazem?

Skondensowana energia w łatwym do transportowania zbiorniku będzie przydatna przede wszystkim na urlopie, np. w kamperze. Pozwoli nie tylko przygotować ciepły posiłek, ale jednocześnie zapewni odpowiednią temperaturę na czas snu. Ogrzewanie gazowe będzie w takiej sytuacji dużo bardziej efektywne, a dodatkowo bezgłośne, w przeciwieństwie do odpalonego silnika tracącego przez całą noc mnóstwo paliwa na jałowych obrotach.

Świetnym przykładem miejsca, w którym sprawdzi się butla z gazem, są również używane sporadycznie domki letniskowe. Buduje się je zwykle na położonych w ustronnym miejscu działkach, gdzie nie ma dostępu do tradycyjnej sieci. Nawet jeśli technicznie istnieje możliwość wykonania przyłączenia, to zwykle generowałoby to zbędne koszty przy rzadkim korzystaniu z nieruchomości. Założenie licznika i podpisanie umowy z dostawcą wiąże się bowiem ze stałymi kosztami — miesięcznym abonamentem i różnego rodzaju opłatami za gotowość dostaw. Butla z gazem zapewnia natomiast pełną elastyczność — jeśli domek letniskowy pozostanie pusty przez dłuższy czas, to nie trzeba będzie płacić w tym okresie żadnych rachunków.

Nie tylko turystyka

Wygodę płynącą z używania błękitnego paliwa docenić można nie tylko na urlopie. Z propanu chętnie korzysta również branża gastronomiczna. Dobrym przykładem są tu być, chociażby foodtrucki — przygotowanie jedzenia bezpośrednio z samochodu wymaga sporych ilości energii. Butla z gazem jest w stanie zasilić profesjonalny piec lub opiekacz nawet przez kilka godzin, a w razie potrzeby da się bardzo szybko zmienić pusty zbiornik na pełny, co pozwala zachować ciągłość w serwowaniu przekąsek.

Warto również wspomnieć o ogródkach i namiotach gastronomicznych, w których letnią porą restauracje przyjmują dodatkowych gości, gdy w lokalu zabraknie miejsca. Wieczorami na zewnątrz robi się jednak dosyć chłodno — wtedy doskonale sprawdza się ogrzewanie gazowe. Profesjonalne parasole grzewcze nie tylko zapewniają klientom komfortową temperaturę, ale dodatkowo efektownie oświetlają przestrzeń. Tego rodzaju lampy i pochodnie stosowane są nie tylko w restauracyjnych ogródkach, ale równie chętnie wykorzystuje się je również podczas imprez plenerowych. Na koniec warto dodać, że butla z gazem świetnie sprawdzi się również do domowego ogródka, gdzie czysto i wygodnie zasili grilla, bez konieczności rozpalania węgla i czyszczenia pozostałości z popiołu i sadzy.

Fot. Freepik.com

754
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]