REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

PKN Orlen przeznaczy kolejne 60 mln złotych na walkę z koronawirusem

  • 31 marca 2020 09:51
  • : : autor: PARA
Reklama

PKN Orlen kupił 7 milionów maseczek chroniących przed zakażeniem koronawirusem. Pierwsza partia ok. 1,6 mln sztuk zostanie przekazana Agencji Rezerw Materiałowych i fundacji. Koncern zwiększa wsparcie na rzecz walki z epidemią o dodatkowe 60 mln zł.

- Mamy do czynienia z nadzwyczajną sytuacją, która wymaga solidarności i zdecydowanych działań. Naszym obowiązkiem, jako największej w Polsce firmy, jest pomoc społeczeństwu. Niezwykle sprawny i szybki zakup środków chroniących przed koronawirusem oraz ich transport z Chin do Polski był możliwy dzięki zaangażowaniu się Prezydenta Andrzeja Dudy, Premiera Mateusza Morawieckiego i Wicepremiera, Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina. Serdecznie im za to dziękuję. Zawsze jesteśmy z Polakami i robimy wszystko, by Polska jak najszybciej poradziła sobie z epidemią koronawirusa i jej skutkami – mówił Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Maseczki sprowadzone zostały z Chin, które są ich największym na świecie producentem. Koncern zakupił dwa rodzaje maseczek. Pierwszy to trójwarstwowe maski jednorazowe, których zewnętrzne warstwy wykonane są z materiału antybakteryjnego, natomiast wewnętrzna stanowi bazę filtrującą. Maksymalna szybkość filtracji wynosi 94 proc. Drugi rodzaj to maski medyczne, które ściśle przylegają do twarzy i zapewniają bardzo skuteczne filtrowanie oraz najwyższy stopień ochrony. Wydajność filtra przekracza 96 proc. Maseczki te wykorzystywane są przede wszystkim w służbie zdrowia oraz przemyśle chemicznym.

- Chcemy maksymalnie wykorzystać potencjał spółek, które nadzoruję. Duża część firm od samego początku podejmuje niestandardowe działania na rzecz walki z epidemią koronawirusa, jak produkcja płynu do dezynfekcji rąk, zakup maseczek, czy darowizny na rzecz placówek służby zdrowia. Z kolei w perspektywie długoterminowej musimy zadbać o aktualną kondycję finansową przedsiębiorstw, tak aby mogły być potem źródłem pozytywnego impulsu dla gospodarki. To samo dotyczy sektora MSP, bo to system naczyń połączonych. Jeśli kłopoty dotkną małe i średnie firmy, wpływy do spółek energetycznych też będą mniejsze. Na bieżąco obserwujemy sytuację i szukamy mechanizmów, które pozwolą przeciwstawić się potencjalnym negatywnym skutkom gospodarczym po zażegnaniu epidemii – mówi Jacek Sasin, Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych.

Zakup maseczek to już kolejna inicjatywa PKN Orlen wspierająca walkę z koronawirusem. Fundacja Orlen przeznaczyła 10 mln zł na pomoc szpitalom w całej Polsce, zajmującym się diagnozowaniem oraz leczeniem zakażonych osób. Placówki za otrzymane darowizny m.in. poszerzą bazę laboratoryjną, kupią karetki, sprzęt medyczny, a także środki ochrony indywidualnej, w tym kombinezony, gogle, przyłbice oraz płyny dezynfekcyjne, co znacząco zwiększy bezpieczeństwo lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]