WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

PGE rezygnuje z projektów za miliard

  • 22 kwietnia 2020 13:36
  • : : autor: PARA
Reklama

PGE rezygnuje z projektów i programów nieprzynoszących oczekiwanych korzyści dla Grupy PGE, które zostały zaplanowane na lata 2020-2024. Łączna wartość tych projektów to ponad miliard złotych - poinformował zarząd spółki.

To realizacja zapowiedzi zarządu PGE o konieczności podjęcia działań optymalizacyjnych i racjonalizacyjnych w spółkach Grupy Kapitałowej PGE, w wyniku analizy projektów pod kątem ich efektywności, stopy zwrotu i powiązania z działalnością podstawową spółki. Planowane wydatki na projekty, z których zdecydowano się zrezygnować, w roku 2020 wynosiły blisko 200 milionów złotych, skumulowane oszczędności w związku z ich zamknięciem wyniosą ponad miliard złotych w ciągu najbliższych 5 lat.

- W oparciu o wszechstronną analizę zarząd PGE podjął decyzję o zamknięciu, bądź o ograniczeniu zakresu zadań, projektów i programów z obszarów Badań i Rozwoju, ICT i inwestycji, na łączną kwotę ponad miliard złotych. Decyzja ta jest związana z konsekwentnie realizowaną polityką zarządu PGE mającą na celu uporządkowanie działalności Grupy i skoncentrowanie aktywności na podstawowej działalności oraz kluczowych, przynoszących marżę projektach – informuje Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej 

– Plany optymalizacji i racjonalizacji działań mieliśmy już przed pandemią COVID-19 znając wyniki finansowe Grupy PGE za rok 2019, ale teraz, w obliczu zaistniałych okoliczności, tym bardziej musimy rozważnie gospodarować naszymi zasobami. Postanowiliśmy akumulować gotówkę i w przyszłości, po ustabilizowaniu sytuacji gospodarczej, rozsądnie ją inwestować zwiększając przewagę konkurencyjną. Celem jest utrzymanie pozycji lidera na rynku, również poprzez fuzje i przejęcia, które wymagają środków, a także poprzez inwestycje w rozwój, czyli realizację ambitnych projektów, dzięki którym będziemy zmierzać w zielonym kierunku  – dodaje Wojciech Dąbrowski.

W ubiegłym tygodniu Grupa PGE poinformowała o zmniejszeniu o połowę zaangażowania w projekty sponsorskie. Nadal trwają prace analityczne nad kolejnymi projektami i zadaniami w Grupie PGE pod kątem efektywności, stopy zwrotu i powiązania z działalnością podstawową. Spółka będzie o wynikach tych prac na bieżąco informować. 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]