WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Start kampanii społecznej elektromobilni.pl

  • 29 października 2020 12:40
  • Autor: AMC
Reklama

Niedawno zastanawialiśmy się, czy elektromobilna rewolucja nadejdzie. Obecnie pytanie nie brzmi już „czy?”, tylko „kiedy?”. Jeśli chcemy odgrywać w tej transformacji znaczącą rolę, odpowiedź na to pytanie to: „już dziś” - powiedział minister Michał Kurtyka podczas inauguracji kampanii społecznej elektromobilni.pl

Jak podkreślił minister klimatu i środowiska, zgodnie ze strategią Zielonego Ładu, Unia Europejska w 2050 r. z trzeciego największego emitenta gazów cieplarnianych na świecie ma stać się pierwszym na świecie kontynentem neutralnym klimatycznie. Osiągnięcie tak ambitnego celu wymaga podjęcia przekrojowych działań we wszystkich kluczowych sektorach gospodarki, w tym w obszarze transportu, będącym jednym z głównych źródeł emisji w państwach członkowskich, również w Polsce.

Minister Kurtyka zwrócił również uwagę, że ma to szczególne znaczenie, biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnich latach emisje z tego sektora rosną najszybciej.

- Podstawowym instrumentem umożliwiającym redukcję negatywnego wpływu transportu na klimat i środowisko jest elektromobilność, będącą jednocześnie projektem przełomowym, wyznaczającym nowe trendy i wskazującym kierunek zmian – zaznaczył.

- Rozwój elektromobilności wymaga wykreowania dynamicznego środowiska i stworzenia przyjaznego ekosystemu przez wszystkie zainteresowane strony: administrację państwową, przedstawicieli biznesu, jak również świat nauki. W przeciwnym razie nie nabierze odpowiedniego tempa i pozostanie fragmentaryczny. Konieczne jest też powstanie nowych podmiotów, które będą dynamizować tę nową dziedzinę gospodarki – dodał.

Według szefa resortu klimatu i środowiska rozwój elektromobilności determinują nie tylko czynniki finansowe i legislacyjne.

- Zeroemisyjna transformacja w sektorze transportu wymaga zmiany nawyków mobilnościowych Polaków. To rola nie tylko administracji publicznej, ale również wszystkich innych interesariuszy, w tym sektora biznesu. Aby osiągnąć sukces w tej dziedzinie, niezwykle ważne jest podjęcie zakrojonych na szeroką skalę działań edukacyjnych. To właśnie takie działania stanowią nadrzędny cel kampanii społecznej elektromobilni.pl – podkreślił.

- Cieszę się, że to właśnie w Polsce powstaje jedna z najbardziej kompleksowych inicjatyw edukacyjnych w Europie, której celem jest wzrost świadomości społecznej, edukacja i budowanie zaufania społecznego do elektromobilności – podsumował minister.  

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

GTQBQ
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]