WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Jaki ślad węglowy podróżuje z przesyłką?

  • 8 grudnia 2020 11:26
  • : : autor: AMC
Reklama

2020 to zdecydowanie rok zakupów online, a grudzień z pewnością będzie ukoronowaniem tego trendu. Jak wpływa on na środowisko? Serwis Clicktrans prezentuje wirtualny kalkulator, w którym każdy sprawdzi, ile CO2 emituje dowolna przesyłka: paczka, mebel czy nawet transport auta z zagranicy - czytamy w informacji prasowej.

Na podstawie danych z ponad miliona wystawionych w serwisie zleceń transportowych Clicktrans stworzył kalkulator, który bada średnią emisję CO2 transportu przesyłek.

Wystarczy wejść na stronę: https://clicktrans.pl/ekologiczny-transport, aby zobaczyć, ile CO2 wyemituje dowolna przesyłka, a także sprawdzić, co zrobić by jej koszt dla środowiska był niższy!

Przykładowo: transport mebla z Gdańska do Krakowa powoduje średnio emisję 13 kg CO2. Potrzebne są 24 sosny, aby zrównoważyć tę emisję w miesiąc!

Na stronie kalkulatora można przetestować inne warianty i sprawdzić m.in., ile CO2 wyemituje przeprowadzka do dowolnego kraju Europy czy transport paczki na terenie kraju, jak i za granicę. Kalkulator prezentuje szacunkowe wyliczenia na podstawie rodzajów przesyłek przewożonych, dystansu i samochodów deklarowanych przez przewoźników.

Trudno ograniczyć liczbę przesyłek, szczególnie w dobie pandemii. Dlatego nasz kalkulator pokazuje ekologiczny koszt przesyłki, ale także wskazuje sposób na bardziej zrównoważony transport. Gdy szukamy przewoźnika, możemy wybrać firmę, która i tak już jedzie w tym samym kierunku, więc może zabrać naszą rzecz po drodze jako doładunek. To ogranicza puste przebiegi, czyli przejazdy pustym samochodem dostawczym – tłumaczy Michał Brzeziński, CEO Clicktrans.

Według GUS-u w 2019 r. co trzeci przejazd w Polsce, a co piąty w Europie odbywał się bez ładunku, niepotrzebnie emitując CO2. Problem pustych przebiegów jest szczególnie istotny w przypadku transportu większych przesyłek.

Użytkownicy Clicktrans, którzy skorzystali z opcji doładunku zaoszczędzili już emisji ponad 29 mln kg CO2. Około 54 mln dorosłych sosen neutralizuje podobną ilość dwutlenku węgla w ciągu miesiąca.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]