WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Nie maleje zainteresowanie inwestycjami na rzecz poprawy efektywności energetycznej

  • 14 grudnia 2020 14:52
  • Autor: AMC
Reklama

Efektywność energetyczna, zwana również szóstym paliwem, na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat wyraźnie zyskuje na znaczeniu. Inwestycje w jej zwiększanie przynoszą realne oszczędności. Świadectwa efektywności energetycznej, czyli białe certyfikaty, to dodatkowe środki finansowe za działania oszczędnościowe. 370 toe to aktualny, tegoroczny stan praw majątkowych z tytułu projektów efektywności energetycznej uzyskanych przez PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże, dzięki współpracy z lokalnymi partnerami, przede wszystkim spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi - informuje spółka.

PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże to największy na Pomorzu wytwórca ciepła i energii elektrycznej w dwóch elektrociepłowniach – w Gdańsku i Gdyni.

Jako duże przedsiębiorstwo energetyczne posiada także odpowiednie uprawnienia i kompetencje do przeprowadzania i reprezentowania innych podmiotów w procesie pozyskania białych certyfikatów. Firma odpowiada za realizację wszystkich formalności, w tym audyt efektywności energetycznej przedsięwzięcia, przygotowanie i złożenie wniosku oraz innych wymaganych dokumentów do Urzędu Regulacji Energetyki oraz dokonuje odpowiednich rozliczeń.

Rok 2020, chociaż trudny ze względu na pandemię, przyniósł kolejne pozyskane białe certyfikaty. Z 14 projektów uzyskaliśmy 370 toe potwierdzonych prawami majątkowymi, z czego 33 toe to oszczędności dzięki własnym projektom modernizacyjnym. W URE czeka kolejne 14 wniosków na ponad 500 toe – powiedziała Elżbieta Kowalewska, dyrektor Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła.

Przez 7 lat realizowania tej usługi Oddział Wybrzeże PGE Energia Ciepła podjął współpracę z ok. 40 spółdzielniami, wspólnotami i przedsiębiorcami z regionu, co przełożyło się na realizację blisko 120 projektów efektywnościowych i pozyskanie ponad 15.000 toe. Były wśród tych projektów takie, jak modernizacje sieci cieplnych, termomodernizacje, likwidacja piecyków gazowych, wymiana lub modernizacja źródeł ciepła.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

AFDNV
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]