REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Mówić o górnictwie faktami

  • 12 stycznia 2018 14:35
  • Autor: Maciej Dorosiński
Reklama

- Chcemy kreować i promować wizerunek górnictwa we wspólnym ujęciu i dzięki temu robić to lepiej, głośniej, mocniej i bardziej wyraziście - zapowiada dr inż. Paweł Bogacz z AGH, współtwórca Inicjatywy Górnictwo OK.

Dr inż. Bogacz podkreśla, że poczucie ważności branży jest powszechne w środowisku górniczym.

- Świadomość, jak ono jest potrzebne nie tylko ekonomicznie, ale również od strony społecznej, a także od strony kultury i tradycji wielu regionów. Wiemy o tym dokładnie, rozumiemy i potrafimy nazywać - mówi dr inż. Bogacz.

Wystarczy wyjechać kilkadziesiąt kilometrów dalej od kopalń, aby przekonać się, że wizerunek górnictwa słabnie.

W jaki sposób promować branżę?

- Naszym głównym zadaniem jest pokazywanie górnictwa bardzo dobrze na zewnątrz. Przede wszystkim tam, gdzie zapadają decyzje. Nie tylko centralnie, ale i na poziomie regionów i powiatów. Po drugie chcemy opierać się na faktach: jak najwięcej elementów związanych z branżą powinniśmy pokazywać w ujęciu liczbowym, inżynierskim. Po to, żeby ukazać rzeczywistość - tłumaczy dr inż. Paweł Bogacz.

Inicjatywa Górnictwo OK powstała wśród specjalistów, którzy merytorycznie zajmują się społeczną odpowiedzialnością biznesu i rozumieją branżę.

- Przez kilkanaście miesięcy wspólnego działania zbudowaliśmy platformę wymiany informacji oraz budowania własnych projektów. Parę razy pokazaliśmy się również w takich miejscach, gdzie o górnictwie mówiło się wcześniej źle. Mamy nadzieję, że teraz mówi się już lepiej. Docelowo chcielibyśmy, aby mówiono dobrze. Ale tak, jak powinno to wyglądać, czyli z perspektywy faktów, obrazujących rolę tej branży dla gospodarki i społeczeństwa - mówi dr inż. Paweł Bogacz.

x x x

Do Inicjatywy OK przystąpili przedstawiciele przedsiębiorstw górniczych, firm produkujących maszyny górnicze, uczelnie wyższe i firmy doradcze. Jej początek dało powstanie Grupy Wspólnych Inicjatyw Społecznych GÓRNICTWO OK w lutym 2016 r. Stało się to podczas obrad XXV Szkoły Eksploatacji Podziemnej. Inicjatorami była  grupa specjalistów zajmujących się kwestiami społecznej odpowiedzialności biznesu (z ang. CSR) w firmach i instytucjach branży górniczej w Polsce. Ponad rok później, 12 kwietnia 2017 r., w rektoracie krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej podpisany został list intencyjny dotyczący Inicjatywie Górnictwo OK.

1577
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

MIMPE
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]