WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Skracają przerwy w dostawach energii

  • 5 marca 2021 13:49
  • Autor: AMC
Reklama

Enea Operator z roku na rok poprawia sukcesywnie wskaźniki niezawodności dostaw. W 2020 r. spółka, po raz kolejny, odnotowała najlepszy wynik w swojej historii. Dzięki temu, odbiorcy energii elektrycznej z północno-zachodniej Polski mają coraz stabilniejsze dostawy energii elektrycznej, a przerwy w jej dostawach są coraz krótsze. Poprawa parametrów, to zasługa m.in. konsekwentnie realizowanych przez Eneę Operator ambitnych planów inwestycyjnych, wdrażania nowoczesnych systemów zarządzania siecią energetyczną oraz sprawnie wykonywanych prac eksploatacyjnych - informuje spółka.

Enea Operator kolejny rok z rzędu notuje najlepszy wskaźnik dla tzw. przerw nieplanowanych. W 2020 r. wynosił on średnio 106 minut na odbiorcę - to o 18 minut mniej niż w roku poprzednim. Natomiast wskaźnik niezawodności dla przerw planowanych, to tylko 16 minut na odbiorcę. Wskaźniki są mierzone na wszystkich poziomach napięć.

W 2020 r. padł też rekord dla czasów przerw nieplanowych oraz planowych na poziomie wysokiego i średniego napięcia – czyli liczonych zgodnie z regulacją jakościową Urzędu Regulacji Energetyki. W tym wskaźniku Enea Operator zeszła po raz pierwszy w historii poniżej bariery 100 minut, osiągając wynik 97 minut, a po oczyszczeniu ze zdarzeń krytycznych, wywołanych przez anomalia pogodowe - 78 minut.

Coroczna, systematyczna poprawa wskaźników niezawodności w Enei Operator, to efekt ciągłego usprawniania procesu dystrybucji.

– Realizacja przemyślanych inwestycji, przeprowadzane na wysokim poziomie zabiegi modernizacyjne i eksploatacyjne, a także coraz śmielej wdrażane innowacje, to tylko niektóre z najważniejszych czynników wpływających na coroczną poprawę wskaźników dostaw energii elektrycznej. Nie byłoby tego sukcesu, gdybyśmy w ostatnich latach, niemal całkowicie nie przebudowali filozofii i systemów zarządzania siecią w Enei Operator. Za tymi wynikami stoją jednak przede wszystkim nasi pracownicy, którzy swoim zaangażowaniem i profesjonalizmem przyczynili się do tych osiągnięć – podsumowuje ubiegły rok Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.

Enea Operator to jeden z czterech największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce. Firma jest częścią Grupy Enea i dostarcza energię elektryczną do 2,7 mln klientów w północno-zachodniej części kraju. W ubiegłym roku spółka dostarczyła ponad 19,4 TWh energii elektrycznej. Spółka zarządza 119,3 tys. km linii elektroenergetycznych.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

LEMKG
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]