REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Kolejny ubezpieczyciel ucieka od węgla

  • 18 marca 2021 12:17
  • : : autor: AMC
Reklama

Największe towarzystwo reasekuracyjne na świecie, Swiss Re, ogłosiło nowe cele klimatyczne. W tym całkowitą eliminację węgla energetycznego z reasekuracji obligatoryjnej do 2030 r. w krajach OECD - informuje Fundacja Rozwój TAK - Odkrywki NIE. 

Lindsay Keenan, koordynator europejskiej międzynarodowej Koalicji Insure Our Future, której członkiem jest Fundacja Rozwój TAK - Odkrywki NIE, tak skomentowała rewelacje Swiss Re: - Z radością przyjmujemy zobowiązanie Swiss Re do pełnego wyeliminowania węgla energetycznego z reasekuracji obligatoryjnej. Wzywamy wszystkich innych reasekuratorów do podjęcia analogicznych kroków. Reasekuracja obligatoryjna to bardzo duża część biznesu reasekuracyjnego, która do tej pory stanowiła furtkę do dalszego ubezpieczania sektora węglowego. Ogłoszona polityka Swiss Re to nowy standard, do którego reszta branży powinna jak najszybciej dorównać.

W informacji prasowej Fundacji Rozwój TAK - Odkrywki NIE czytamy, że członkowie koalicji Insure Our Future na początku marca napisali do 10 największych światowych towarzystw reasekuracyjnych. Wezwali je do podjęcia działania i wykluczenia węgla energetycznego z reasekuracji obligatoryjnej.

Swiss Re, odpowiedziało publikacją nowej polityki, dodając: - Dzielimy Waszą troskę o konieczność jak najszybszego wyeliminowania ryzyka reasekuracji węgla, które mogłoby podważyć postęp osiągnięty w obszarach reasekuracji bezpośredniej oraz fakultatywnej.

Kiedy Swiss Re ogłosił klarowne zobowiązanie, koalicja Insure Our Future wzywa Munich Re, Hannover Re, SCOR, Berkshire Hathaway, Lloyd’s of London, MAPFRE oraz Vienna Insurance Group by szybko poszły w jego ślady.

Wraz z aktualizacją polityki klimatycznej największego hiszpańskiego towarzystwa ubezpieczeniowego MAPFRE 12 marca rośnie grono gigantów reasekuracji ogłaszających wygaszenie świadczenia usług dla spółek sektora węglowego. 

Kuba Gogolewski, kampanier finansowy Fundacji Rozwój TAK - Odkrywki NIE komentuje: - Poprawne wdrożenie polityk Swiss Re oraz MAPFRE oznaczać będzie trzęsienie ziemi dla spółek planujących wydobycie i spalania węgla w Unii Europejskiej po 2030 r. Wzrośnie także presja na zakończenie ubezpieczania węgla do 2030 przez największe polskie towarzystwo ubezpieczeniowe PZU. Grupa poinformowała niedawno, że zamierza wkrótce przyjąć nową strategię zrównoważonego rozwoju. Jako minimum musi ona zawierać zobowiązania o wycofaniu się z ubezpieczania nowych kopalni węglowych oraz spółek nieposiadających strategii eliminacji wydobycia i spalania węgla do 2030 r.

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]