REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Zmiana ogrzewania na gazowe z dotacją

  • 30 stycznia 2020 13:45
  • : : autor: AMC
Reklama

PGNiG oraz NFOŚiGW podpisały porozumienie o współpracy w zakresie wsparcia programu Czyste Powietrze. Celem przedsięwzięcia jest usprawnienie procesu przyznawania dofinansowania na wymianę ogrzewania na gazowe, co przyczyni się do ograniczenia emisji pyłów i innych zanieczyszczeń z domów jednorodzinnych.

Dzięki porozumieniu NFOŚiGW uzyska wgląd do informacji o dostępie do sieci gazowej konkretnej nieruchomości, co przyspieszy weryfikację wniosków w programie Czyste Powietrze. W planach są też inne wspólne działania: przyjmowanie wnioskodawców w punktach obsługi klienta PGNiG oraz objęcie nowych użytkowników gazu systemem świadectw efektywności energetycznej.

– Pracujemy nad poszerzeniem kanałów dystrybucji środków rządowego programu. To realizacja rekomendacji Banku Światowego oraz ustaleń z Komisją Europejską. Dzięki PGNiG usprawnimy weryfikację składanych wniosków umożliwiając szybsze podejmowanie decyzji o przyznaniu dotacji. Krótsza droga do wymiany starych pieców to duża korzyść dla beneficjentów, która przyczyni się również do poprawy jakości powietrza w Polsce – wyjaśnił Piotr Woźny, szef NFOŚiGW.

W ramach realizacji porozumienia PGNiG będzie uczestniczyć w procesie weryfikowania dostępu do sieci gazowej nieruchomości objętej dofinansowaniem dla beneficjentów programu Czyste Powietrze. Tym samym wesprze fundusze wojewódzkie, zaangażowane operacyjnie w realizację programu.

– Współpraca PGNiG z NFOŚiGW to nie tylko szansa na przyspieszenie realizacji programu Czyste Powietrze, ale także na szersze wykorzystanie gazu ziemnego w polskich domach. Korzyści są zatem obopólne, jednak jestem przekonany, że największym beneficjentem tej inicjatywy będą sami Polacy, którzy oczekują skutecznych działań na rzecz poprawy jakości powietrza w kraju – powiedział Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu PGNiG SA. – Działania takie są wpisane w strategię Grupy Kapitałowej PGNiG. Konsekwentnie promujemy gaz ziemny jako przyjazne dla środowiska i ekonomiczne paliwo dla rodzin, biznesu i transportu. Współpraca z NFOŚiGW jest kolejnym krokiem w kierunku realizacji naszych planów.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]