REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Jeże Maciek i Bogdan trafiły na łono natury

  • 14 kwietnia 2021 09:24
  • : : autor: AMC
Reklama

Dwa jeże wróciły na łono natury po zimie dzięki projektowi Jeż MegaZwierz. Zwierzęta zimę spędziły u pracownika Taurona. Spółka realizuje projekt Jeż MegaZwierz czwarty rok z rzędu - czytamy w komunikacie prasowym.

W jego ramach, pracownik  prowadzi przydomową ochronkę dla jeży – ostatnią zimę spędziło pod jego opieką osiem zwierząt. Dwa pierwsze, które odzyskały już pełnię sił, zostały wypuszczone na wolność w okolicach Rybnika. Kontrola wypuszczonych jeży pokazała, że zwierzęta skorzystały z domków, ale poszły już w świat. W najbliższych tygodniach kolejne jeże będą mogły wrócić do przyrody. Pierwsze wypuszczone w tym roku jeże otrzymały imiona Maciek i Bogdan.

- Maciek pochodzi z okolic Gorzyc. To samiec rasy zachodniej. Ukrywał się w garażu, był bardzo chory, zarobaczony, z silnym kaszlem, co wskazywało na pasożyty płucne. Waga w dniu przyjęcie wskazywała 460g, w dniu wypuszczenia już 1100g. Jeż był leczony ze wsparciem specjalistów z przychodni weterynaryjnej w Rybniku. Natomiast Bogdan to samiec rasy wschodniej znaleziony w okolicach Rybnika i przewieziony do tej samej lecznicy. Jeż był wychudzony i w złym stanie, również zarobaczony. Po specjalistycznym leczeniu został odchowany w wolierze. W dniu wypuszczenia ważył 1160g – mówi Piotr Gleńsk, pracownik Taurona, który prowadzi przydomowy ośrodek rehabilitacji jeży.

Oba osobniki trafiły do specjalistycznych domków. Maciek dostał solidny domek typu Kopuła z dwoma wejściami i świeżą liściastą wyściółką. Samiec Bogdan dostał domek konstrukcji uproszczonej.

- Stopniowo zazieleniamy krajobraz energetyczny na południu Polski, ale podejmujemy też działania skierowane na ochronę przyrody. Jeż to w Tauronie ambasador ekologicznej transformacji, uczy i przypomina nam  o obowiązkach wobec otaczającej nas przyrody – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

W sezonie wiosenno-letnim zaplanowano warsztaty z budowy domków i cykl filmów pokazujących przygody „Jeży Megazwierzy”.

Dzięki projektowi Jeż MegaZwierz już ponad 50 jeży odzyskało zdrowie i wróciło na wolność. W ostatnich latach fundowano specjalistyczne domki i przeprowadził wiele działań promujących ochronę tych niezwykłych zwierząt. W mediach społecznościowych firmy sukcesywnie pojawiały się też filmy, zdjęcia i poradniki propagujące wiedzę o kolczastych ssakach.

 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]