REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

PERN dostarczy klientom 7 nowych zbiorników na paliwa

  • 17 kwietnia 2021 10:42
  • : : autor: AMC
Reklama

Rusza postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy aż siedmiu nowych zbiorników magazynowych o łącznej pojemności 224 tys. m sześć. w trzech różnych lokalizacjach. To już III etap rozbudowy baz paliw PERN w ramach programu Megainwestycji, którego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju, ale także odpowiedź na zapotrzebowanie rynku - informuje spółka.

Postępowanie przetargowe na wybór wykonawców robót budowlanych 7 zbiorników przeznaczonych do magazynowania produktów naftowych III klasy wraz z infrastrukturą towarzyszącą  w Bazach Paliw PERN dotyczy: 3 zbiorników magazynowych, każdy o pojemności 32 tys. m sześć., w Bazie Paliw nr 1 w Koluszkach, 3 zbiorników magazynowych, każdy o pojemności 32 tys. m sześć.,  w Bazie Paliw nr 2 w Nowej Wsi Wielkiej, zbiornika magazynowego o pojemności 32 tys. m sześć. w Bazie Paliw nr 21 w Dębogórzu.

Termin składania ofert upływa 17 maja br. Szczegółowe informacje na temat postępowania  zakupowego są dostępne tutaj.
 
PERN konsekwentnie wdraża w życie kolejne elementy strategii, które zwiększają bezpieczeństwo energetyczne Polski, ale jednocześnie odpowiadają na realne zapotrzebowanie rynku. Mimo pandemii inwestujemy w rozwój naszych baz zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami Klientów. Kończymy właśnie II etap rozbudowy – 222 tys. m3 pojemności i jednocześnie rozpoczynamy kolejny. Sprawne realizowanie projektów w czasie pandemii było i jest możliwe, tylko dzięki mocnemu zaangażowaniu wszystkich stron – naszych pracowników oraz wykonawców – podkreśla Mateusz Radecki, wiceprezes PERN.

Jednym z filarów działalności PERN jest składowanie oraz magazynowanie paliw i dlatego firma stale rozwija swoją infrastrukturę magazynową. Szczególne znaczenie ma również ograniczenie w ostatnich latach działalności tzw. „szarej strefy", w wyniku którego nastąpił znaczący wzrost obrotu paliwami w Bazach Paliw należących do PERN, a to z kolei przełożyło się na zwiększone zapotrzebowanie na pojemności magazynowe. Nowa infrastruktura magazynowa pozwoli także na m.in bardziej elastyczny obrót paliwami oraz przechowywanie zapasów interwencyjnych.
 

REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]