WydarzeniaOpinie
REKLAMA 1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x250 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP #1]

Energia słoneczna i smart home

  • 12 maja 2021 11:49
  • Autor: AMC
Reklama

SunRoof, startup tworzący najefektywniejsze dachy solarne 2w1 i innowacyjne rozwiązania wspierające zarządzanie energią nawiązał współpracę z Grenton, wiodącym polskim producentem systemu smart home. Partnerstwo ma na celu promowanie zrównoważonego, ale i komfortowego stylu życia oraz wyznaczenie nowych kierunków w rozwoju ekologicznych i inteligentnych domów.

Jak czytamy w informacji prasowej, obie marki połączyła funkcjonalna komplementarność produktów - wytwarzanie energii przez dach solarny i zarządzanie nią poprzez system smart home. Klienci SunRoof i Grenton, którzy skorzystają z idealnie uzupełniających się ofert, maksymalizują wykorzystanie zielonej energii. Osiągają oszczędności dzięki darmowej energii słonecznej i inteligentnemu zarządzaniu tą energią. Dodatkowo je zwiększają, generując oszczędności na kosztach oświetlenia i ogrzewania domu, wprowadzając zaawansowaną technologię smart.

To dobra wiadomość dla inwestorów, którzy poszukują kompleksowych rozwiązań, pozwalających w 100 proc. wykorzystać darmowy prąd z odnawialnych źródeł i podnieść efektywność energetyczną budynku. Dodatkowa wartość dla klientów wynika z zapewnienia im dwóch komplementarnych produktów na tym samym etapie podejmowania decyzji podczas budowy lub remontu domu.

Oznacza to realnie większe korzyści z inwestycji w nowoczesne technologie. Taki model współpracy pozwala przejść od funkcjonalności, wygody, bezpieczeństwa i oszczędności na rachunkach za energię elektryczną, które są najczęściej wskazywanymi cechami inteligentnych domów, do walki ze zmianami klimatycznymi.

- Technologiczne powiązanie z Grenton wpisuje się w globalną strategię SunRoof i aktywne wzbogacanie własnego ekosystemu rozwiązań o innowacje naszych partnerów. Pozwoli to na jeszcze lepsze wykorzystanie energii ze słońca i stworzenie infrastruktury, której bazą jest dach solarny zintegrowany z system smart home. Nigdy wcześniej efektywne zarządzanie czystą energią w różnych obszarach codziennego życia nie było tak proste - mówi Lech Kaniuk, współzałożyciel i CEO SunRoof.

Spółka informuje, że nowoczesny dom wyróżnia to, że jest ekologiczny i inteligentny. Coraz więcej ludzi decyduje się na energię z odnawialnych źródeł, która przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego, jak również jest najbardziej dostępna i opłacalna ekonomicznie. Kluczowe jest także maksymalizowanie jej zużycia, ponieważ zapewnia to najbardziej wartościowy zwrot z inwestycji.

Strona 1 z 2
REKLAMA 740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA740x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]

Komentarze (0)Napisz komentarz

Napisz swój komentarz

ZDYRW
Mogą Cię zainteresować
REKLAMA 1110x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1110x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM #1]